VNC multi user dla Windowsa?

Cześć.

 

Potrzebuję jakiegoś serwera vnc dla Windowsa, który umożliwiłby zalogowanie kilku użytkownikom jednocześnie na różne konta. Przykładowo, mam odpalonego Windowsa i chcę się podłączyć na moje konto z innej sieci i jednocześnie ktoś inny chciałby zalogować się na swoje konto.

 

Czy jest coś takiego?

 

Pytam się, bo na Debianie, z tego co próbowałem, to działa bez problemu.

Jest coś takiego w Windows Server i nazywa się to serwer terminali. Na zwykłym Windows może pracować jednocześnie tylko 1 użytkownik.

Zależy na ilu użytkowników potrzebujesz. Możesz skorzystać z tego rozwiązania: http://www.nextofwindows.com/how-to-enable-multiple-concurrent-user-in-remote-desktop-windows-7 lub z takiego: http://www.thinsoftinc.com/products.aspx Niestety licencja zdaje się pozwala na pracę jednego użytkownika

Nie da rady. Jak pisano, masz takie opcje:
1/ serwer terminali (TS): licencje na serwer + CAL (dostępowe) Cię zjedzą finansowo
2/ dodatkowe desktopy w sieci,
3/ wirtualizacja (odpowiednia ilość maszyn z np. Windows 7 na VMware/Hyper-V, lub podobnym hyperwizorze).

Powinieneś dodać, że nie da rady nie łamiąc licencji.

Na forum DP na jedno wychodzi, a sama taka sugestia… ech, nieładnie @Areh

Windows jak zwykle ograniczony…

 

A czy próbował ktoś z Was odpalić linuksowy serwer vnc przez Cygwina? Pytam się, bo dopiero przed sekundą na to wpadłem i nie wiem, czego się spodziewać XD

Nic nie da - przy windowsach workstation jesteś nadal ograniczony.

Wirtualki nie są złym obejściem o ile masz jakieś wolne licencje w szufladzie - z mapowaniem dysku fizycznego w kompie. No i każdy user ma programy zainstalowane pod siebie.