VNC na dwa kompu w livebox

(Panda002) #1

Witam. Czy mógł by mnie ktoś przeprowadzić po instalacji VNC na dwóch komputerach?. Pierwsza sprawa to komputery są w jednym mieszkaniu podłączone kablem Ethern, oba do liveboxa tp. I nie wiem co dalej. Słyszałem że ma to wpływ od netu bo TP ma zmienne IP. Więc proszę o pomoc co mam zrobić.

(goomish) #2

W jednym mieszkaniu ale podłączone do tego samego liveboxa? Jeśli tak, to nie ma żadnego problemu, bo Livebox pewnie przydzielił obu statyczny adres IP z puli prywatnej (np. 192.168.0.x). Krótko mówiąc łącząc się via VNC z drugim komputerem używasz tegoż statycznego adresu.

(Panda002) #3

tak oba komputery są pod jenym liveboxem. ale komputer jeden ma np. 192.168.1.12 a drugi ma końcówka 13 i się nie widzą może by się dało przez chamachi

(goomish) #4

Via Hamachi też można, ale to trochę bez sensu "pchać" zdalny pulpit na około, przez internet skoro można bezpośrednio, ethernetem.

Skoro się nie widzą, to:

• sprawdź, czy mają tą samą bramę we właściwościach TCP/IP

• (na wszelki wypadek, choć to nie konieczne) czy są w tej samej grupie roboczej

• sprawdź ustawienia zapory lub innego firewalla czy zezwala na ruch na portach VNC (5900?) i komunikację między adresami 192.168.X

(Adasbimbajs) #5

sprawdż adres IP serwera dns.w trybie DOS wpisujesz ipconfig oraz zapisujesz te adresy i otwórz port 3309

(Panda002) #6

i to wszystko?. Na obu kopmach

(Adasbimbajs) #7

i to wszystko.na koniec uruchom Internet Explorer.