VNC na dwa kompu w livebox

Witam. Czy mógł by mnie ktoś przeprowadzić po instalacji VNC na dwóch komputerach?. Pierwsza sprawa to komputery są w jednym mieszkaniu podłączone kablem Ethern, oba do liveboxa tp. I nie wiem co dalej. Słyszałem że ma to wpływ od netu bo TP ma zmienne IP. Więc proszę o pomoc co mam zrobić.

W jednym mieszkaniu ale podłączone do tego samego liveboxa? Jeśli tak, to nie ma żadnego problemu, bo Livebox pewnie przydzielił obu statyczny adres IP z puli prywatnej (np. 192.168.0.x). Krótko mówiąc łącząc się via VNC z drugim komputerem używasz tegoż statycznego adresu.

tak oba komputery są pod jenym liveboxem. ale komputer jeden ma np. 192.168.1.12 a drugi ma końcówka 13 i się nie widzą może by się dało przez chamachi

Via Hamachi też można, ale to trochę bez sensu “pchać” zdalny pulpit na około, przez internet skoro można bezpośrednio, ethernetem.

Skoro się nie widzą, to:

  • sprawdź, czy mają tą samą bramę we właściwościach TCP/IP

  • (na wszelki wypadek, choć to nie konieczne) czy są w tej samej grupie roboczej

  • sprawdź ustawienia zapory lub innego firewalla czy zezwala na ruch na portach VNC (5900?) i komunikację między adresami 192.168.X

sprawdż adres IP serwera dns.w trybie DOS wpisujesz ipconfig oraz zapisujesz te adresy i otwórz port 3309

i to wszystko?. Na obu kopmach

i to wszystko.na koniec uruchom Internet Explorer.