VNC, Neostrada, router i problem

Witam!

Mam prośbę do osób, które mają jako-takie pojęcie w tym temacie.

Sytuacja jest następująca:

Próbuję się dostać przez vnc (UltraVNC w moim przypadku) do znajomego, gdyż miałem mu coś sprawdzić, a mieszka dość daleko więc nie mam możliwości dojechania.

Ma on internet z sieci, w której komputerem łączącym się z internetem jest komputer sąsiada. Łącze dzielone jest modemo-routerem (niestety nie znam specyfikacji). Z przekierowaniem portów sprawa nie jest aż tak prosta, gdyż ten sąsiad zna się na sieciach tyle co mój znajomy, więc nie wie jak przekierować port.

Co prawda raz udało się uzyskać połączenie z komputerem (dodatkowe oprogramowanie ze strony uvnc) ale przy ładowaniu pulpitu UVNC Viewer zwyczejnie się wywalał,

Moje pytanie jest więc następujące:

Czy wie może ktoś czym może być spowodowane owo wyłączanie się viewer’a, a jeśli tak to jak temu zaradzić?

Ewentualnie czy zna ktoś jakieś sposoby na uruchomienie vnc w tym przypadku?

Proszę o jak najszybszą odpowiedź i za takową z góry dziękuję.

Przepraszam rówież za niezrozumiałaość niektórych zwrotów, ale jest już późno więc wybaczcie…

Przekierować port na jakim działa program zarówno w swojej sieci jak i jego.

Połączenie w takim wypadku musi być bezpośrednie inaczej może nic z tego nie wyjść.

Jak sąsiad nie zna się na przekierowaniu portów to jego sprawa nie wszyscy muszą to wiedzieć.

I w tym przypadku problem polega właśnie na tym, że fizycznie nie ma kto przekierować tego portu, w przeciwnym wypadku nie byłoby żadnego problemu.