Vnc Viewer - jakiś błąd (zdalny pulpit)

(Wielkimag16) #1

Witam

mam taki problem. Programem Hamachi stworzyłem sieć i teraz przez program Vnc Viewer chcę sterować pulpitem 2 komputera. Po wpisaniu przydzielonego IP wyskakuje mi błąd :

unable to connect to host: Connection refused (10061)

próbowałem szukać własnoręcznie co źle robię ale odpowiedzi nie znalazłem

Proszę o pomoc

(Mail) #2

Nie można połączyć z hostem. Połączenie odrzucone (10061)

Sprawdź czy FW nie blokuje VNC :slight_smile:

(Wielkimag16) #3

Hmm niestety nie :confused: do ochrony mam program avast a zaporę mam wyłączoną.

(Rmarciniak) #4

A możliwość podłączenia zdalnego na kliencie jest włączone?

Właściwości "mojego komputera" -> zdalny

PS "jest jeszcze Firewall windowsa"

(Wielkimag16) #5

chyba jest uruchomiony ponieważ mój kumpel może się łączyć z tym komputerem a ja nie mogę. więc chyba bardziej u mnie jest "coś"

a zapora jest wyłączona.

(Renfor) #6

eh. host może być zajęty, możesz nie mieć uprawnień do połączenia, podajesz złe hasło, łączysz się przez nie ten port...

(Wielkimag16) #7

właśnie co do portów... też miałem takie przemyślenia ale jak to sprawdzić przez jaki ja mam się łączyć ??

(Renfor) #8

komp-host ustala port. domyślnie jest to 5900 dla programu vnc oraz 5800 dla łączenia się przez http. Sprawdź czy potrafisz się połączyć przez stroę internetową wpisując adres ip i port oddzielając to dwukropkiem (192.168.0.1:5800).

(Wielkimag16) #9

Nie można uzyskać połączenia :confused:

Używam programu Windows Worms Doors Cleaner czy to możliwe że on blokuje jakieś?

(Renfor) #10

możliwe. wszystko jest możliwe. wyłącz go, albo ustaw w nim wyjątki dla portów.

(Wielkimag16) #11

jeżeli rozwijam menu w tym programie to w "open ports" jest TCP 5900 i TCP 5800 to chyba są one otwarte

Złączono Posta : 03.10.2007 (Sro) 17:25

hmm wyłączyłem program i dalej wyskakuje błąd w łączeniu;/

(Renfor) #12

hmm.. ten błąd opisany w pierwszym poście sugeruje, że to host cię wywala. sprawdź czy jesteś w stanie połączyć się z innym kompem z tej sieci.

(Wielkimag16) #13

niestety nie :confused: także wyskakuje ten błąd

(Pegie90) #14

Czy jak wyłączę VNC Viewer klikając na ikonkę prawym przyciskiem i "close" to odcinam dostęp do podglądania mojego pulpitu dla osoby korzystającej z drugiego komputera? (Oba komputery były wcześniej odpowiednio skonfigurowane).

Dzięki za odpowiedź!