Vnc Viewer - jakiś błąd (zdalny pulpit)

Witam

mam taki problem. Programem Hamachi stworzyłem sieć i teraz przez program Vnc Viewer chcę sterować pulpitem 2 komputera. Po wpisaniu przydzielonego IP wyskakuje mi błąd :

unable to connect to host: Connection refused (10061)

próbowałem szukać własnoręcznie co źle robię ale odpowiedzi nie znalazłem

Proszę o pomoc

Nie można połączyć z hostem. Połączenie odrzucone (10061)

Sprawdź czy FW nie blokuje VNC :slight_smile:

Hmm niestety nie :confused: do ochrony mam program avast a zaporę mam wyłączoną.

A możliwość podłączenia zdalnego na kliencie jest włączone?

Właściwości “mojego komputera” -> zdalny

PS “jest jeszcze Firewall windowsa”

chyba jest uruchomiony ponieważ mój kumpel może się łączyć z tym komputerem a ja nie mogę. więc chyba bardziej u mnie jest “coś”

a zapora jest wyłączona.

eh. host może być zajęty, możesz nie mieć uprawnień do połączenia, podajesz złe hasło, łączysz się przez nie ten port…

właśnie co do portów… też miałem takie przemyślenia ale jak to sprawdzić przez jaki ja mam się łączyć ??

komp-host ustala port. domyślnie jest to 5900 dla programu vnc oraz 5800 dla łączenia się przez http. Sprawdź czy potrafisz się połączyć przez stroę internetową wpisując adres ip i port oddzielając to dwukropkiem (192.168.0.1:5800).

Nie można uzyskać połączenia :confused:

Używam programu Windows Worms Doors Cleaner czy to możliwe że on blokuje jakieś?

możliwe. wszystko jest możliwe. wyłącz go, albo ustaw w nim wyjątki dla portów.

jeżeli rozwijam menu w tym programie to w “open ports” jest TCP 5900 i TCP 5800 to chyba są one otwarte

Złączono Posta : 03.10.2007 (Sro) 17:25

hmm wyłączyłem program i dalej wyskakuje błąd w łączeniu;/

hmm… ten błąd opisany w pierwszym poście sugeruje, że to host cię wywala. sprawdź czy jesteś w stanie połączyć się z innym kompem z tej sieci.

niestety nie :confused: także wyskakuje ten błąd

Czy jak wyłączę VNC Viewer klikając na ikonkę prawym przyciskiem i “close” to odcinam dostęp do podglądania mojego pulpitu dla osoby korzystającej z drugiego komputera? (Oba komputery były wcześniej odpowiednio skonfigurowane).

Dzięki za odpowiedź!