Vobis-czy oplaca sie kupic gotowego kompa?

Chciałbym kupić w Vobisie komputer z monitorem LCD 17’ tak do 2 500zł. Dlatego w Vobisie ponieważ nie posiadam gotówki i chciałbym go kupić na raty. Z tą moje pytanie - Czy sie opłaca? jak tak,to który model ? Bardzo prosił bym o poradę,z góry wielkie dzięki :slight_smile:

Pozdrawiam

a mógłbyś podac dokładne parametry komputera ?

Według mnie najlepiej komputer kupić na części i samemu poskładać :slight_smile:

Składają tam kompy gorzej niż w MM

Podaj ile masz kasy to się coś złoży

Jasne :stuck_out_tongue:

Wszyscy są tak obcykani, że zauważą różnicę w płycie głównej pod Intela i nie kupią procka AMD

oczywiście jeśli się posiada stosowną wiedze :wink:

Też tak uważam. Ale najlepiej po prostu wybrać części w sklepie, konsultując się ze sprzedawcą i zalecić mu samodzielne skręcenie. Przynajmniej dla ludzi, którzy sami boją się coś zepsuć, źle dobrać części,mają zbyt małe doświadczenie itp.

Vobis hmm. Kupiłem 2 lata temu komputer z vobisu, własnie taki gotowy z windowsem media center i żałuje, że tak zrobiłem. A czemu? Chłodzenie w nim było zbyt głośne i kiepskiej jakości, więc przy wymianie na lepsze straciłem gwarancję na cały komputer :? Windows MC był przez vobis “przerobiony” i natywnie miał NIS 2005 wersje trial oraz wszystkie sterowniki samoinstalujące się, przez co instalacja systemu trwała 1,5 h - czego wcale sobie nie życzyłęm - no ale tak robią chyba zawsze w sklepach.

Dlatego teraz jakbym kupował nowego PC to bym raczej zalecił w sklepie złożenie z wybranych przeze mnie częśći i obudowy, bez systemu operacyjnego (jeśli chcesz mieć windowsa to i tak możesz kupić w sklepie osobno, a płytke ze sterami i tak dostaniesz).

Dla porównania pózniej gadałem w innym sklepie i powiedziano mi, że bez problemu złożyliby mi kompa z częsci jakie chce i dali gwarancje na CAŁY komputer. Możliwe więc, że jest też możliwość na raty w takim układzie w innych, mniejszych sklepach, ale tego to nie jestem pewien.

Tak w Vobisie było 2 lata temu, teraż nie wiem jak jest, ale myślę, że sie niewiele zmieniło. Całkiem fajny mają ten biały zestaw co reklamują, ale jeśli jest sprzedawany na takich samych zasadach to raczej nie kupiłbym.

Denerwuje mnie taka sztywna licencja jakoś (wymiana głupiego wiatraczka i już po licencji) i nie wiem jak jest z kupnem bez systemu operacyjnego, czy cena idzie w dół czy nie. Nawet jakbym chciał windowsa to te przeróbki sklepowe po nlite czy vlite mnie osłabiają.

ale słuchaj zawsze można :

założyć topic na forum podać budżet

ludzie mu tu złożą odpowiedniego configa

zamówić w sklepie internetowym i przy okazji mu złożą i będzie miał za taka samą kase znacznie lepszy sprzęt :slight_smile:

co do vobisa to nie warto brac tam sprzętu bo za drogo to wychodzi

Jeśli chcesz kupić na raty, to zwróć uwagę, że w małych sklepach komputerowych też mają oferty kredytowe. Czasem nawet na lepszych zasadach, bo mają w ofercie kilka banków które udzielają kredytów. Ktoś tutaj jeszcze wspomniał o gwarancji - w sklepie mojego znajomego dostaje się gwarancję na każdą część z osobna (minimum 1 rok) i można sobie komputer rozkręcać, skręcać, wymieniać co się chce. Także trzeba tylko poszukać, a na pewno znajdzie się lepszą ofertę niż w dużych sieciach handlowych.

W gigantach komputerowych - MM, Vobis i inne sklepy wątpie żeby takie coś było.

Oni na tym zarabiają, bo jeśli chcesz włożyć dodatkową nagrywarke do komputera na którym jest gwarancja, to tylko u nich w serwisie za odpowiednią odpłatą ono mogą ci ją wstawić, a gwarancja będzie nadal.

Złóż składaka w Komputronik-u

W najdroższym sklepie? :stuck_out_tongue:

Dużo tańsze polecam:

esc.pl

znak.pl

proline.pl

Błażej - mnie właśnie o to chodzi, żeby kupił komputer w takim małym sklepie, dlatego podałem w przykładzie sklep znajomego. Osobiście także nie polecam dużych sieci handlowych. Myślałem że jasno się wyraziłem w poprzednim poście

wszystko fajnie,tylko jak już pisałem,chciałbym kupić kompa na raty… Czy np. w Proline da sie złożyć kompa z części których sie samemu wybierze,i np. spłacać go później na raty? A jak nie w Proline to w jakimkolwiek innym sklepie na terenie Krakowa.

Praktycznie każdy sklep komputerowy prowadzi sprzedaż ratalną, w Krakowie też :stuck_out_tongue:

dzięki :stuck_out_tongue:

No to teraz Pytanko,żeby nie zakładać nowego posta - Jaki komp z monitorem LCD (najlepiej 19’) do 2,5tyś.zł ?

P.S fiesta co sie stało że zmieniłeś swojego bardzo dłuuuugo trwałego awatara na coś tak propagandowego :stuck_out_tongue: ?