Vodafone odpowiednikiem PLUSa?

Witam

Mam takie pytanie, czy telefon z sim lockiem na Vodafone bedzie mi działać w Plosce z kartą sim z Plus’a? Jak tak, to czy nie bedzie zadnych problemow z odpowiednim funkcjonowaniem?

Czy bedzie koniecznie sciagniecie tego sim lock zeby działał w Plusie ten telefon?

Moze ktos uzywa fona z sim lockiem na Vodafone w Polsce w sieci Plus?

pozdro

Pewności na 100% nie mam ale nie będzie działał. Plus a Vodafone to nie to samo. Vodafone ma tylko ok 20% udziałów w Plusie i tylko to je łączy ze sobą.

Skoro karta z angielskiego orange nie działa w polskim orange, to vodafonem i plusem będzie to samo.

Nie ma szans najmniejszych. Blokada jest na konkretny kod operatora.

Aha… szkoda.

Bo dzis sie dowiedziałem od znajomego, ktory ojca ma w Angli - ze jak jego tata przyjezdza do Polski to wkalda sobie karte z Plusa do telefonu z sim lockiem na Vodafone i mu normalnie działa…

Moze ktos wie jak to jest z wlasnego doswiadczenia?

Vodafone i Hutchinson robią blokady SIM czasami wyłącznie na określony rodzaj kart SIM, niezależny od kodu operatora. Nie zmienia to faktu, że karta Plus’a nie będzie działać, bo z pewnością będzie to karta SIM a nie USIM (USIM+ itd). Poza tym np. Orange może mieć ten sam kod operatora, ale zawsze będzie różny kod kraju, a SIMlock jest zakładany na kombinację tychże.

Pozdrawiam