VoIP po sieci komórkowej

Cześć, mam taką sytuacje , aktualnie korzystam z VoIP’a (u zewnętrznego dostawcy, usługa centrali również wykupiona u niego) u mnie stoi jedna bramka i za nią dwa telefony.
Mam telefon komórkowy w sieci play i na nim przekierowane na numer VoIPA (czyli jak ktoś dzwoni na nr komórkowy z automatu leci to na VoIP’a) problem jest przy połączeniach wychodzących te z telefonu komórkowego mam darmowe, niestety zasięg GSM jest tylko w jednym miejscu. Potrzebuje rozwiązania w którym za pomocą tego samego telefonu VoIP z którego odbieram połączenie mógł wykonywać połączenia ale przechodząc przez tego operatora GSM w którym mam darmowe minuty…
może jakoś inaczej to rozwiązać może konta SIP na komputerze do tego jakaś aplikacja etc? coś doradzicie i podpowiecie czy wgl jest jakieś rozwiązanie

W Play masz darmowe minuty, ale żeby VoIPem wyjść przez Play musisz wykonać połączenie do Play. W związku z tym poniesiesz koszt połączeń wykonanych z VoIP.

Możesz albo zrezygnować z VoIP na rzecz uslugi wirtualnej centrali VoIP (oferta biznesowa) w Play, albo zakupić centralę GSM i tam wrzucic SIM Playa. Możesz ewentualnie postawić FreePBX z modułem chan_dongle, ale działa to srednio o ile w ogóle zadziała.

VoWiFi. Poczytaj, poszukaj. Jest dostępne w Play, niestety na ograniczonej liczbie słuchawek.