VoIP SIP TRUNKING

Witam poszukuje operatora który umożliwiłby mi skorzystanie z usługi SIP trunking gdyż potrzebuje to do swojego serwera VOIP. Potrzebuje takiej usługi na miesiąc, ponieważ jest to moja praca inżynierska i chciałbym pokazać działanie takiej usługi. Z tego co przeszukałem internet albo jest to dość drogie albo wymagane jest odemnie przejechanie kilkuset kilometrów w celu podpisania umowy co nie wchodzi w grę. Serwer jest zrobiony na jednej z kompilacji Free PBX distro. Miałby ktoś coś godnego uwagi do polecenia ? Z góry dziękuję

https://www.ipfon.pl/wirtualny-ip-pbx.htm - zapytaj, z tego co widzę oferują taką usługę w ramach wirtualnego ip-pbx.

na forum jest nawet opis konfiguracji - http://forum.ipfon.pl/index.php?topic=2022.0

Freeconet ma usługę pre-paid. Mam duże doświadczenie z VoIP i operatorem SipGate. Gdybyś miał jakieś pytania, możesz pisać :wink:

Nie ma już czegoś takiego jak Freeconet (tzn. jeszcze to działa, ale to stara platforma, pomału wygaszana, nowych kont już tam nie założysz), teraz jest FCN. Do tego firma która jest właścicielem marki FCN (Aiton Caldwell S.A.) ma w ofercie jeszcze kilka innych usług VoIPowych. Nigdzie jeździć nie trzeba żeby podpisać umowę, weryfikację można przejść nawet podczas połączenia wideo, albo za pomocą RUCHu.

Wiem, że teraz jest to FCN, ale właśnie ze względu na to, że Freeconet jest bardziej kojarzącą się nazwą, to jej użyłem.

Zresztą FCN przy SIP Gate jest malutki. Na swojej centrali mam zapięte FCN, SIPGate, który obsługuje mi 15 numerów w różnych krajach na jednym trunku (trunk, DOD itp.) i kilku innych zagranicznych operatorów. Jednak SIP Gate jest moim największym dostawcą VoIP i ich usługa jest naprawdę fajna i to, że jest to operator, który działa w kilku krajach, nie ma tego problemu co w FCN - zagraniczny numer staje się numerem międzynarodowym i gdy dzwoni do Ciebie Niemiec na +49 nie musi płacić 4 euro za minutę, lecz 10 eurocentów za minutę.

Rozsiewasz trochę nieprawdziwe informacje. Jeżeli na koncie FCN masz przypięty nr niemiecki (+49), to ktoś dzwoniący z Niemiec zapłaci za połączenie do ciebie jak za połączenie lokalne, wg stawki swojego operatora.

Chyba nigdy nie miałeś do czynienia z FCN. Musiałem przejść właśnie do sipgate, bo Niemcy skarżyli się na podwyższone koszty. Inny duży operator wyjawił mi informacje dlaczego te koszty są podwyższone. FCN to polski operator (maluszek), SIP Gate to międzynarodowy operator.

Do tego FCN jakiś czas temu informował mnie, że już nie udostępniają zagranicznych numerów. Jeśli nie wiesz, nie siej nieprawdy na mój temat.


Korzystam od wielu lat z FCN. W takim razie oklamują swoich klientów, bo właśnie ze względu na podwyższone opłaty musiałem zrezygnowac z ich usług i nie żałuję. FCN jest malutki przy operatorach, których mam na centrali. Dodatkowo pół roku temu na infolinii FCN twierdzili, że niemożliwe jest wykupienie u nich innych numerów, niż polski.

Jedyne wytłumaczenie to nieaktualne informacje na stronie. Prawo w Polsce i za granicą od 2014 się pozmieniało. W wielu krajach, aby uzyskać numer trzeba mieć zarejestrowaną działalnośc (firma) lub stałe zameldowanie (osoba prywatna).

Rozumiem że zapytanie kierowałeś jako firma, nie osoba prywatna?

Tak, jako firma. Miałem u nich wirtualny numer +49, który był traktowany jako międzynarodowy i stąd podwyższone opłaty. Obecnie mam realne numery z wielu krajów u innego ISP.

Rozmawiałem z dyrektorem innej firmy oferującej usługi VoIP, większej od FCN i właśnie on mi wytłumaczył, że polski operator oferujący zagraniczne numery, może je oferować tylko i wyłącznie jako numer międzynarodowy. FCN może oferować zagraniczne numery w Polsce tylko, jeśli jest ISP w danym kraju, z którego chcesz pozyskać numer.

Z VoIPami mam kilkuletnie doświadczenie zawodowe i wiem jak to wygląda w praktyce, a nie z opisów na stronach ISP.

Dziękuję firma bardzo przyjemna i faktycznie posiadali to co potrzebowałem