VoIP z TP

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć, czy żeby mieć telefon VoIP w TP trzeba mieć livebox, czy można zwykły router (czy coś) i czy trzeba jeszcze mieć telefon stacjonarny?

No i jaki telefon musi być do tej telefonii (czy stacjonarny, bezprzewodowy będzie pasował czy musi być jakiś inny)?

Cześć

Nie bierz tego naprawdę dobrze Ci radzę. Najlepiej będzie jeżeli kupisz router z bramką voip i podepniesz pod nią np. IPfona czy innego naprawdę taniego operatora. Opłaty za połączenie są o niebo mniejsze i nie musisz mieć liveboxa. Jakby co to pisz poradzę co i jakie wybrać :slight_smile:

To podaj mi przykładowo co musiałbym kupić

Na VOIP’a z TP musisz mieć Liveboxa, gdyż numer voipowy jest przypisany do MACadresu urządzenia na platformie zarządzającej ze strony TP.

Ze swej strony mogę doradzić ci również to samo co poprzednik tutaj.

Zajrzyj do poprzednich numerów NEXT’a. Były całkiem ciekawe informacje dotyczące usługi Voip.

a dokładniej jaki nr tego NEXT?

Na przykład tą bramkę voip z routerem:

http://allegro.pl/item305710349_fritz_b … p_sip.html

Rodzice mają od ponad dwóch lat i nie narzekają. Co do operatora to jak mówiłem ipfon.pl (przegadali już ponad 5000 minut i w ciągu całego użytkowania poszło niecałe 400 zł). Jakbyś miał problem z konfiguracją lub czymś innym to pisz na PW lub na GG.