VoLTE / Wifi calling - czy telefon musi być kupiony od operatora?

Cześć, sytuacja następująca - słaby zasięg sieci komórkowej dla wszystkich operatorów (tj. praktycznie są sytuacje, że z domu nie da się zadzwonić i z ogrodu), za to jest stały dostęp do internetu (szybkiego internetu…). Rozumiem, że tutaj VoLTE / Wifi Calling(jak będę podłączony przez wifi do internetu) spisze się?
Drugie pytanie, jak to jest - czy telefon musi być kupiony od operatora? Znalazłem taką stronę: https://wificalling-volte.pl/ - z tego by wynikało, jak celuję w coś nowego od Xiaomi, że wybierając z tej tabelki spokojnie mogę kupić na ‘wolnym rynku’ a nie od operatora - w tym przypadku NJU (Orange)?

Nie wiem jak w innych sieciach, ale w Orange i Plusie WiFi Calling działa na telefonach nie zakupionych u operatora.

Nie musi być kupiony u operatora, ale z reguły te dwie funkcje działają tylko na droższych modelach.

Dla mnie najważniejsze jest Wifi Calling.

Mam abonament w NJU telefon z wolnego rynku i korzystam z WIFI Calling. Przedtem kombinowałem ze wzmacniaczami GSM żeby w domu móc pogadać a teraz śmiga wszystko przez WIFI (poza SMSami) VoLTE działa jak masz zasięg LTE.

Działa nawet w tanich Huwei (+/- 800 zł) bez Google Play Store ze sklepu „RTV Euro AGD” a oni raczej nie sprzedają brandowanych telefonów jak nie zaznaczasz opcji „chcę abonament na numer telefonu”.

Mój nie jest od opa, w T-Mobile działa volte, w nju nie.

autor pisał że najważniejsze jest WIFi Calling

A ja pisałem o volte.
Co twój post wnosi?

Miałem nadzieję że napiszesz czy działa ci poprawnie WiFi Calling w nju bo na tym najbardziej zależy autorowi tematu.

Domker coś pisał, że zależy to od zawartości partycji vendor, jak są tam braki to pewnie dlatego Plus wciska swoją apkę jak ona może nadrobić braki.

Nju może takiej nie mieć i chyba trzeba zaufać testom jak działa to klientom Orange na niebrandowanych fonach.

Nie, nie działa.

Nie, nie musi. Ja mam telefon z wolnej sprzedaży działający na „kartę” i zarówno VoLTE i Wifi calling działają bez problemu.

Podstawowa sprawa nie każdy operator z automatu włącza owe usługi. W T-Mobile trzeba zadzwonić do BOA, żeby włączyli.

Jak masz abo to dzwonisz, chociaż da się w apce wyklikać bez czekania aż bot zrozumie lub odbierze konsultant…

Pre-paidom aktywowali chyba w maju z urzędu.