Volvo 440 96'' za i przeciw :)

Witam.

Mam okazje kupić Volvo 440 z 96 roku 1.8 benzyna ( silnik od renault laguna)

Może ktoś posiada taki cuś i mi powie jak się tym jeździ?? Czy silnik jest elastyczny ?? co Was najbardziej w nim denerwuje a co Was zachwyca :lol:. Co się najczęściej psuje ??

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C118848 ( TO NIE JEST TO VOLVO TO TYLKO PRZYKŁAD)

Proszę o jakieś opinie na jego temat.

Pozdro

Picasso

Za: Bezpieczeństwo (w miare :P), sporo miejsca w środku

Przeciw: Silnik od reno = drogie przeglądy/naprawy, częste drobne usterki

Nie posiadam tego samochodu, ale troche o nim słyszałem i widziałem.

Zobacz w jakim stanie jest silnik, czy nie żyga, filtr powietrza w jakim stanie, kierownica czy nie wytarta/siedzenia, stan blach.

Ja bym Ci radził kupić coś np: z VW :] no dobra przyznam się jestem w fanclubie VW więc nic innego Ci nie mogę polecić :smiley:

Za 5k już możesz kupić b.dobrego Golfika MK2 w np: dieslu lub trochę dołożyć i kupić TurboDiesla od 10k już się zaczynają mk3 :]

Wystarczy troche poszukać, ew. wybrać coś ze starszych Hond Civic też lux samochody.

Vw są niezawodne i dobre, ale jest ich dużo…

Samochód jest w sumie dla mamy. Obecnie ma NIssana Bluebirda z 87 roku, więc pasowałoby coś zmienić… Nie chce drogiego samochodu bo teraz kupiła drugą działke i buduje dom, więc ma być to zwykły dupowóz. Volvo stoi za 4000zł.

Pozdro

eee coś za tanio, ale można podjechać na diagnoze i zobaczyć co mu dolega :slight_smile:

nie wiem wujek go oglądał to mówi że jest ok. Ale jak sam nie zobaczysz to decyzji nie podejmiesz… :mrgreen:

ta znajomy też kupił ostatnio golfa 2… mówił że super ahh… ehh… i po kilku tygodniach niebieski dymek poleciał z rury… remont silniczka i 2 tyś poszło do mechanika :slight_smile: