Voodoo3 2000 PCI i XP

Witam. Przelozylem karte graficzna voodoo3 z innego kompa gdzie byl W2000 Eng do kompa z WinXP PL i zaczey sie problemy. Na W2000ENG zainstalowalem karte bez prblemow i smigala. Pod XP PL zaczely sie bledy.

Najpierw XP PL znalazl karte (w biose przzstawilem na Video PCI) XPma do niej sterowniki, ladnie wykrywa i mozna ustawic bardzo wysokie rozdzielczosci. Doinstalowalem DirectX 9.0c i chcialem odpalic MoHAA.

Wywala blad ze nie ma OpenGL.

Sciagnalem najnowesze sterowniki do Voodoo3 XP i klops.

Najpierw wyskoczylo ze sterowniki nie sa zgodne z WinXP i wywalilo abym przerwal (zwalilo mi oczywiscie XP i instalowalem na nowo; naprawa nie przyniosla poprawy)

Sciagnalem znowu jakies najstarsze; pierwsze jakie wyszly stery dla voodoo dla xp. Zainstalowalo ok z jakimis bledami. Doinstalowalem potem (moze trzeba najpierw) 3dfx Tools ( w ktorych nie ma zadnej opcji;samo okno).

Odpalilem pononie MoHAA i dalej wywala blad z enie moze odpalic OpenGL.

Sysyem widzi karte i ze stery sa od dfx a nie mocrosoftu ale co z tym OpenGL?

Uzywa ktos moze Voodoo PCI ? Moze ktos majakies sprawdzone stery dla XP ? Jak odpalic wkoncu Girerke 3D ? Pomocy :slight_smile: Pozdrawiam

Spróbuj tego

http://www.partner.optimus.pl/sterowniki/Sterowniki/Karty_graficzne/3DFx/MiniGL/opengl2.exe
  • 3Dfx OpenGL Drivers.

Virek1987, podales mi terowniki dla Windwsa 98 i NT i do tego dla kart voodoo2 i rush.

Nie dziala.

Cóż to jest starożytna karta wątpię abyś znalazł coś lepszego :). Przynajmnij jesli chodzi o obsługę openGL w końcu voodoo woli glide ;). Jeśli już masz zamiar bawić sięw archeologię kup za grosze na allegro Rivę TNT2 lub Geforce 2 mx 200 lub 400 są także w wersjach na pci może znajdziesz :slight_smile: odczujesz różnicę i z pewnością nie będziesz mieć takich problemów. :slight_smile:

  1. Sterowniki od Windowsa mają tylko DX (co już zauważyłeś). Także są jakby to powiedzieć “badziewne”.

  2. Znajdziesż na necie sterowniki do 3Dfx Voodoo 3 - ale będą to sterowniki napisane amatorsko, przez amatorów, być może będą stabilne, ale nie koniecznie.

Virek1987 , co do karty to jest jedna z najlepszych na PCI. Pod W2000 gralem w Wolfenstaina i MoHAA (smigalo znakomicie).

Teraz pod XP mam problemy z instalacja. Lepsze od Voodoo3 na PCI jest tylko Voodoo5 (ale jest strasznie drogie ok 100$ na Ebuy.com) . Mam kompa bez AGP (kompa dostalem za free, celeron 2.2) Kompa uzywam w pracy i czasami pogrywam. Znasz moze cos lepszego na PCI ? Nie sadze.

Karta jest bardzo dobrajak na swoje latka. Wielu znajomych uzywa voodoo5 na AGP i nie maaj zamairu przesiadac sie na cos innego.

Skiff Znalazlem wiele stron ze sterami dla Voodoo3 PCI dla XP, jest tego od groma. Probowalem z wieloma i tylko mi system zrabaly. Szukam kogos kto ma jakies sprawne stery dla XP znaczy sie kto znlazl te sprawne i dzilajace. Moze byc nawet pierwsze wydanie aby tylko openGL sie zainstalowalo. Na kazdej stronie jest napisane ze to dla XP ale jakos umnie nie chca dzialac.

MaveRick - a próbowałeś szukać na DriverGuide? - tam są opisy i ranking (instalowalność, stabilnośc, dla jakiego systemu itp)

JAg Wlasnie sprawdzilem. Nie ma konkretnego sterownika dla voodoo3 PCI dla XP. Jest jeden od amatorow (probowalem wczesniej) Rabie mi system (nowo postawiony system).

Mozliwe ze resza sterownikow jest przewiadziana dlaXP ale pod AGP i tu sie sypie system.

Daje siana i instaluje na nowo W2000.

Pozdrawiam i dzieki