Vortal "muli"

(xomo_pl) #1

witam, Od kilku godzin vortal wchodzi (wczytuje się) bardzo długo, wcześniej tego niebyło.

Gdy już wejdzie to każda podstrona (np programy) również wczytuje się bardzo długo, podobnie z newsami-gdy chce wejść w komentarze.....

(Skicio) #2

no chyba się ludzie zlatują już teraz na jutrzejsze polowanie... mi też nienaturalnie muli i forum i vortal

(adam9870) #3

Proponuję zapoznać się z tym ogłoszeniem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=166727

Jeśli o mnie chodzi, nie zauważyłem zwolnienia szybkości działania vortalu, a jedynie forum, co powinno naprawić planowane na jutro zwiększenie pamięci serwera obsługującego forum :slight_smile:

(Krogulec) #4

Jeden z serwerów obsługujących vortal (są 4 serwery w klastrze) trochę przymulił, a więc statystycznie 1/4 użytkowników mogła trafić na "mulący" serwis. Właśnie to sprawdzamy.

Co do forum to jak napisał adam, od jutra problemów żadnych już nie powinno być bo będziemy zwiększać pamięć.

(system) #5

właśnie podczas polowania strasznie vortal mulił. :stuck_out_tongue_winking_eye:

(Kpc21) #6

Jej chodzi o poprzednie polowanie, nie o to, co było teraz.

(VPN) #7

Wczoraj wieczorem i dziś również baaaardzo wolno wczytują się strony wortalu, forum chodzi trochę lepiej.

(Homik1983) #8

U mnie w chwili obecnej strona główna vortalu w ogóle nie chce się wczytać, kilka godzin temu wczytywała się raz na 5-6 prób. Forum też nie chodzi najlepiej.

(Clubbasse207) #9

no to już wszytko jasne :slight_smile: bo właśnie czasem wejde i wszystko chodzi ok a czasem nie da się poruszać po vortalu :stuck_out_tongue:

(matiit) #10

author_vision

data:

dzisiaj:

31.007.2007 :slight_smile:

(Homik1983) #11

No to ja chyba od 2 dni już tak trafiam na ten zamulony serwer.. bo od 2 dni strona ładuje się z wielkimi problemami i ani razu nie wczytała się normalnie. Za to pobieranie plików z serwera ftp dobreprogramy.pl odbywa się z prędkością przekraczającą 490 KB/s :stuck_out_tongue: .

(fiesta) #12

I co z tego vortal jak mulił tak muli, wczoraj się wszyscy rzucili na mape na serwie dobrych, dzisiaj może dalej to samo.

(adam9870) #13

matiit data wysłania posta w tym przypadku nie ma znaczenia, ponieważ ilość serwerów w klastrze nie uległa zmianie.

(Clubbasse207) #14

matiit

ale vortal od kilku dni mulił dopiero dziś jest ok ... nie wiem tylko czy wynika to z tego że trafiłem na te sprawne 3/4 serwerów czy naprawili już :stuck_out_tongue: