Vostro 3550 i5 wymuszenie pracy 2 rdzeni


(Ziemia93) #1

Witam

Chciałbym w moim vostro 3550 wymusić prace obu rdzeni jednocześnie (i5 2430m), wie ktoś i powie w jaki sposób to zrobić? :wink:


(CzoQś) #2

Jeśli konkretna aplikacja napisana została w taki sposób, aby mogła korzystać z wielu rdzeni (aplikacja wielowątkowa) to na pewno system sobie poradzi z tym i odpowiednio rozłoży obciążenie pomiędzy rdzenie. Nie da się wymusić pracy aplikacji 1-wątkowej na więcej niż 1 rdzeniu - może ona jedynie być “przenoszona” pomiędzy rdzenie w zalezności od obciążenia poszczególnych core - ale to system o tym decyduje z automatu.

Dodatkowo jesli chcesz w drugą stronę - ograniczyć np żeby aplikacja wykonywała się jedynie na konkretnym rdzeniu (lub kilku jak masz ich więcej - przy założeniu że aplikacja jest wielowątkowa) wybranym przez Ciebie to można ustawić dla konkretnego procesu koligację w menadżerze zadań (prawy przycisk myszy na procesie)


(Ziemia93) #3

bardzo ładnie :]

a wiesz jak wymusić prace 2 rdzeni jednocześnie w procesorze intel core i5 2430m(nie działanie aplikacji na obu rdzeniach)? bo w domyśle drugi rdzeń jest wyłączony…


(Xparanienormalnyx) #4
  1. jakich aplikacji?

  2. jak sprawdzasz, że wykorzystywany jest tylko jeden rdzeń?

  3. jaki windows?