VPN zabiera prawie 100% szybkości łącza

Witam, przepraszam jeżeli w złym dziale napisałem , proszę administratora o przeniesienie w razie czego.Jak w temacie VPN zabiera prawie 100% szybkości łącza. Mam telefon U Ultra i urządzenie z Androidem H96 Max X3, aplikacja 5 Euro VPN jest zainstalowana na androidach, i na windows 7.
Po uruchomieniu VPN prędkość internetu spada ze 100 Mb / s do 15 Mb / s. Jestem po wifi, bo inaczej nie da się połączyć, co ciekawe, testowałem 5 najlepiej płatnych VPNów i jest tak samo z każdym, podczas gdy na Windows 7 działa świetnie . Póki co nie znalazłem przyczyny i nie mogę nic znaleźć, więc proszę o pomoc …
Dziękuję

Cześć, a czy masz możliwość przetestować na innej komórce czy również sytuacja jest podobna ?

tzn.mam HTC U Ultra , i jest podobna sytyacja

Może VPN jako aplikacja na Androida jest niedopracowany, sprawdź robiąc ręczną konfigurację.

ok . tylko jak mam to zrobić

https://support.nordvpn.com/Connectivity/Android/1114905392/Manual-OpenVPN-connection-setup-for-Android.htm

Witam , nie odzywałem się ponieważ nie mogę sobie poradzić z open vpn

cały czas jest …tworzenie konfiguracji i nic się nie dzieje

Ograniczeniem może być samo WiFi (nie napisałeś nic o standardzie, o routerze), CPU w telefonie (jakby nie patrzeć, ruch musi być szyfrowany, a tu największy udział w szyfrowaniu bierze CPU).

Witam , własnie nic nie napisałem masz rację. Nie chodzi tu o telefon , ale o android box :

Specyfikacja :

  • Numer modelu: H96 Max X3.
  • System operacyjny: Android 9.0.
  • Procesor: czterordzeniowy ARM Cortex-A55 Amlogic S905X3.
  • GPU: Mali-G31 MP2.
  • RAM: LPDDR3 4 GB.
  • FLASH: 32 GB / 64 GB / 128 GB pamięci EMMC Flash.
  • BT: 4.0.
  • WiFi: Wbudowane WiFi 2,4G / 5G, obsługa IEEE 802.11a / b / g / n.

co do wifi używam pasma 5GHz bo jest stabilne.
Dostawca internetu jest Virgin z UK (Mieszkam w UK) , router to Super Hub 3 100 Mb/s