VPS i kilka usług


(Artur520) #1

Witam, 

Wpadliśmy z kolegą na pomysł kupienia serwera VPS w celach nazwijmy to rozwojowych. Kolega bardziej sieciowiec, ja developer. 

Chcemy vpsa do następujących rzeczy: 

- OpenVPN

  • Serwer pocztowy

  • hosting 1-2 stron www

  • hosting 1-2 web aplikacji javowych (proste CRUDy, może jakiś REST w przyszłości, do tego jakaś baza MySql tudziez Postgres) 

Poza tym ftp, serwer team speaka i serwer gita. 


#2

proszę zainteresować się tym hostingiem, vpn jest liczony osobno: https://www.mydevil.net/oferta.html


(Artur520) #3

Nie jesteśmy zainteresowani hostingiem. VPS jest bardziej wymagający od strony użytkownika oraz bardziej elastyczny i tego szukamy. Jakby chodziło tylko o postawienie stronek to tego tematu by nie było :slight_smile:


(Kamatori) #4

1 gb VPS to za mało na wasze wymagania. 

- OpenVPN <- kilka mb ram ale ciągnie upload, przez co ucierpią pozostałe appki

  • Serwer pocztowy <- no… i tu wszystko zależy co postawicie. iRedMail (czyli pakiet wszystko) to na dzień dobry ~500 mb ram jak nie lepiej. Jak zwykły serwer bez webGUIa i clamava to zmieścicie się w 100 mb ram

  • hosting 1-2 stron www <- jak zwykłe statyczne strony to luzem kilka mb ramu jak postawicie to na nginx. jak php i ekipa to ~40mb ram na dzień dobry. 

  • hosting 1-2 web aplikacji javowych (proste CRUDy, może jakiś REST w przyszłości, do tego jakaś baza MySql tudziez Postgres) <- na tak małym serwerze chcecie Javę stawiać?! Może jeszcze Wildfly/Glassfish? Tu minimum 500 mb możecie sobie alokować. Plus dolicz 35 mb ram minimum na bazę.

Poza tym ftp, serwer team speaka i serwer gita. <- server gita jaki? Coś jak gogs (200mb ram)? Gitlab (2gb ram)? Czy zwykły cmd (~2mb)? TS zależnie od ilości osób też potrafi swoje zjeść i zalecane dla niego jest te 100-200mb ram minimum. Ftp to raczej sprawa kilku mb ram. 


(GioWDS) #5

Nie wiem czy wiecie, ale w przypadku większości usługodawców VPS (jak, np. OVH) istnieje możliwość zmiany pakietu na wyższy. Bierzecie najtańszy VPS, stawiacie co wam potrzebne, odpalacie htop i sprawdzacie co się dzieje - brakuje zasobów to pakiet oczko wyżej - po co przepłacać.