VPU Recover-błąd w Call of Duty MW2/MW3

Witam

Miesiąc temu dostałem Call of Duty Modern Warfare. Pograłem, przeszedłem i gra mi się spodobała. Teraz przyszedł czas na MW2. Zakupiłem pakiet MW2/MW3+Collection 2 czy jakoś tak. Wydałem na to nie lada sporą sumkę i chciałem również poszarżować w sieci.

Otóż, rozpoczynając grę w MW2 było OK. Dopiero w misji na lotnisku zaczęły się dziwne problemy. Wszystko było OK, ale nastał problem gdy doszedłem do miejsca gdzie schodzimy na dół po schodach i wtedy wychodzimy przez korytarz na zewnątrz lotniska i wtedy pojawiał nam się bardziej rozległy świat. Wtedy gra ścinała mocno kilka razy i zwykle wyłączał się monitor i wyskakiwal VPU recover. Ominąłem to patrząc się na ziemie i o dziwo było OK, lecz do czasu. Gdy zacząłem strzelać do policji, ku mojemu zdziwieniu broń zrobiła się zielona, a potem zniknęła i został tylko celownik i ręce bohatera. Potem zniknęły betonowe murki za którymi chowała się policja, były przeźroczyste. Potem policjanci stali się zieleni i tutaj nie dało się już nic zrobić. Próbowałem kilkukrotnie przechodzić to na różne sposoby ale się nie dało. za każdym razem pojawiał się VPU recover. Z ciekawości zainstalowałem również MW3 i było podobnie, lecz nie było ceregieli ze znikaniem tylko od razu wyskoczył VPU po kilku misjach.

Dla porównania grałem w Medal of Honor czy Battlefield Bad Company 2 na dużych detalach. Nie największych, ale prawie największych i nie było mowy o żadnym przecinaniu czy choćby VPU.

Proszę spojrzeć na wymagania:

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12969 CoD

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=14335 MoH

Są identyczne, a jednak Call of duty nie działa zbyt dobrze.

Sprawdzałem na systemrequirementslab.com i wyszło, że:

You Have: Intel® Core2 CPU 6300 @ 1.86GHz OK

You Have: 1.9 GHz Performance Rated at: 3.33 GHz OK

You Have: 2.1 GB RAM OK

You Have: Microsoft Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3 OK

You Have: ATI display adapter (0x9490) (ATI HD 4670) i z tabelki:

Hardware T&L Yes OK (Yes wymagany)

Pixel Shader version 3.0 4.1 OK (3.0 wymagany)

vertex Shader version 3.0 4.1 OK (3.0 wymagany)

Dedicated Video RAM 256 MB 1.0 GB OK (256mb wymagane)

Pasek wskazujący czy będzie działać czy nie, wskazał na maksimum z prawej strony, więc powinno hulać aż miło.

Sterowniki posiadam te, które były zawarte w karcie. Nowych nie instalowałem, bo nie wiem zbytnio jak. Czy mam usunąć stare, czy nie. Tego nie wiem i prosiłbym o jakąś pomoc co do sterowników i błędu.

Pozdrawiam.

Karta była podkręcana ?

Jakie są temperatury w stresie podczas grania ?

Zainstalowałeś najnowsze sterowniki albo najmniej awaryjne swego czasu (10.5 )

Sterowniki posiadam te, które były zawarte w karcie. Nowych nie instalowałem, bo nie wiem zbytnio jak. Czy mam usunąć stare, czy nie. Tego nie wiem i prosiłbym o jakąś pomoc co do sterowników i błędu.

karta nie podkręcana.

nie wiem jaka temperatura.

Temperaturę sprawdź tym programem:

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Odinstaluj stare sterowniki, pobierz i zainstaluj te:

http://support.amd.com/us/gpudownload/w … iw-xp.aspx

Zaktualizuj także DirectX.

directx 9c mam cały czas, to pierwsza rzecz która instaluje.

korzystam ze speedfana, ale jak mam sprawdzić podczas gry gdy wyskoczy mi VPU recover? wtedy zużycie procesora i ramu spada, bo ekran robi się czarny i tyle. wychodzi na to, że podczas gry musiałbym zminimalizować i sprawdzić, tak ?

ale skoro przy MoH było OK jak również BF:BC2 to dlaczego w Call of Duty tak się dzieje :x ?

tomas1395 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

proszę o pomoc :frowning:

VPU Recover typowy błąd sterownika grafika,zmiana na inny,sprawdzenie temperatury ,podpięcia napięcia ,ewentualne zegary na karcie .

Witam.

Teraz zaczęło dziać się coś jeszcze bardziej dziwnego. Otóż korzystając z komputera czasem się zawiesi i zrobi taka w miarę gruba kreska na monitorze w której wszystko się przestawia np w lewo. Nic wtedy nie reaguje i trzeba zrobić restart. Grając w gry jest OK i nic się takiego nie dzieje. Co trzeba teraz zrobić?

Podaj jaki masz zasilacz

Sory, że nie odpisywałem ale w ogóle zapomniałem o tym.

Zasilacz firmy Pentagram. Dodam, iż na karcie zintegrowanej komputer wcale się nie zawieszał (testowane 2 tygodnie) Wgrany nowe sterowniki.