Vr nie dziala po aktualizacji do androida

(1rzepak) #1

Witam. Telefon który kupiłem był z androidem bodajże 4.4.2. W tamtym czasie , postanowiłem dokupić sobie okulary cardboard , a co za tym idzie , zainstalowałem aplikację google cardboard , i wszystko działało idealnie , obracając się , obracał się także obraz itd. Jednakże zauważyłem , że wyszła jakaś aktualizacja systemowa (nie cardboard) , i coś mnie podkusiło żeby ją pobrać i zainstalować. Więc zaktualizowałem androida , co się później okazało do androida 5.1.1. Z początku mi to nie przeszkadzało , polubiłem nowy interfejs , i szybko przyzwyczaiłem się do nowego androida. Jednakże dzisiaj naszła mnie ochota , żeby pobawić się w VR , więc szukam aplikacji google cardboard , i nigdzie nie mogłem jej znaleźć , pomyślałem więc , że musiałem ją gdzieś odinstalować , więc odpaliłem sklep play i chciałem ją od nowa pobrać , jednakże po wpisaniu google cardboard w wyszukiwarce , i przejściu na ich stronę google play , nie jestem w stanie jej zainstalować. Zamiast przycisku zainstaluj , jest napisane ,Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją’’. Pomyślałem sobie , że to jakaś głupota , skoro wcześniej działało , a teraz nie działa , więc wpisałem w google ,google cardboard apk download’’ , i pobrałem instalkę google cardboard. Po zainstalowaniu i włączeniu , apka odpala się normalnie , jednakże nie działa żyroskop (tzn. jak się obracam , to nic się nie dzieje.) Ogólnie bardzo przepraszam za bardzo chaotycznie napisany post , jednakże nigdy nie byłem dobry w streszczaniu.

(kuba3351) #2

Opcji masz kilka:
-jeśli producent reklamował, że telefon współpracuje poprawnie z vr, to możesz go oddać na gwarancję, że już nie działa. Aktualizacja nie ma prawa zepsuć czegoś co miało działać.
A jeśli to działało tylko dlatego że miałeś farta to:
-wrócić do starszego androida
-zobaczyć czy będzie działać na nieoficjalnych ROMach (powoduje utratę gwarancji).

Edit: a może to tylko żyroskop już nie działa? Ściągnij grę Temple Run 2 i sprawdź czy uda Ci się zagrać, bez działającego żyroskopu nie będziesz mógł chodzić na boki.

(1rzepak) #3

Posiadam telefon Huawei Honor 4c. Temple run działa bez najmniejszego problemu. Posiadam aplikację sensorbox for android , którą mam już od dawna , i mam tam różne opcji którymi mogę sprawdzić podzespoły , kiedyś miałem prawie wszystkie w tym gyroscope sensor aktywne , po aktualizacji , ikona gyroscope sensor jest szara , i po kliknięciu jest napisane ,Sorry , your device hardware does not support this sensor’’ Dodatkowo po wpisaniu kodu serwisowego ( ##2846579##) , przejściu do Veneer Informations , Apparatus info (i tam są wszystkie informacje na temat hardware urządzenia) Po znalezieniu Gyroscope sensor pisze null , więc wychodzi na to że nie wykrywa żyroskopu , a nadal taki Temple run działa.

(kuba3351) #4

Niemożliwe. Tak jak mówiłem, Temple Run działa bez akcelerometru tylko przechylanie telefonu powinno powodować że chodzisz na boki. Jeśli aplikacje testujące hardware nie wykrywają akcelerometru, to znaczy że nie działa. I Google Play nie pozwala Ci zainstalować aplikacji do VR bo wie że wymaga żyroskopu i jak nie wykrywa go to mówi że jest niekompatybilna. Słowem: albo baw się w przywracanie poprzedniej wersji albo oddaj na gwarancję mówiąc że wgrałeś oficjalną aktualizację systemu, i nie działa żyroskop. Powinni Ci za darmo naprawić.

(1rzepak) #5

A czy w przypadku oddania na gwarancję , usuną wszystkie moje pliki i ustawienia?

(kuba3351) #6

Nie wiem, zależy od serwisu, ale możesz zrobić sobie kopię plików podłączając telefon do komputera, a ustawienia można skopiować do chmury Google.