Vr nie dziala po aktualizacji do androida

Witam. Telefon który kupiłem był z androidem bodajże 4.4.2. W tamtym czasie , postanowiłem dokupić sobie okulary cardboard , a co za tym idzie , zainstalowałem aplikację google cardboard , i wszystko działało idealnie , obracając się , obracał się także obraz itd. Jednakże zauważyłem , że wyszła jakaś aktualizacja systemowa (nie cardboard) , i coś mnie podkusiło żeby ją pobrać i zainstalować. Więc zaktualizowałem androida , co się później okazało do androida 5.1.1. Z początku mi to nie przeszkadzało , polubiłem nowy interfejs , i szybko przyzwyczaiłem się do nowego androida. Jednakże dzisiaj naszła mnie ochota , żeby pobawić się w VR , więc szukam aplikacji google cardboard , i nigdzie nie mogłem jej znaleźć , pomyślałem więc , że musiałem ją gdzieś odinstalować , więc odpaliłem sklep play i chciałem ją od nowa pobrać , jednakże po wpisaniu google cardboard w wyszukiwarce , i przejściu na ich stronę google play , nie jestem w stanie jej zainstalować. Zamiast przycisku zainstaluj , jest napisane ,Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją’’. Pomyślałem sobie , że to jakaś głupota , skoro wcześniej działało , a teraz nie działa , więc wpisałem w google ,google cardboard apk download’’ , i pobrałem instalkę google cardboard. Po zainstalowaniu i włączeniu , apka odpala się normalnie , jednakże nie działa żyroskop (tzn. jak się obracam , to nic się nie dzieje.) Ogólnie bardzo przepraszam za bardzo chaotycznie napisany post , jednakże nigdy nie byłem dobry w streszczaniu.

Opcji masz kilka:
-jeśli producent reklamował, że telefon współpracuje poprawnie z vr, to możesz go oddać na gwarancję, że już nie działa. Aktualizacja nie ma prawa zepsuć czegoś co miało działać.
A jeśli to działało tylko dlatego że miałeś farta to:
-wrócić do starszego androida
-zobaczyć czy będzie działać na nieoficjalnych ROMach (powoduje utratę gwarancji).

Edit: a może to tylko żyroskop już nie działa? Ściągnij grę Temple Run 2 i sprawdź czy uda Ci się zagrać, bez działającego żyroskopu nie będziesz mógł chodzić na boki.

Posiadam telefon Huawei Honor 4c. Temple run działa bez najmniejszego problemu. Posiadam aplikację sensorbox for android , którą mam już od dawna , i mam tam różne opcji którymi mogę sprawdzić podzespoły , kiedyś miałem prawie wszystkie w tym gyroscope sensor aktywne , po aktualizacji , ikona gyroscope sensor jest szara , i po kliknięciu jest napisane ,Sorry , your device hardware does not support this sensor’’ Dodatkowo po wpisaniu kodu serwisowego ( ##2846579##) , przejściu do Veneer Informations , Apparatus info (i tam są wszystkie informacje na temat hardware urządzenia) Po znalezieniu Gyroscope sensor pisze null , więc wychodzi na to że nie wykrywa żyroskopu , a nadal taki Temple run działa.

Niemożliwe. Tak jak mówiłem, Temple Run działa bez akcelerometru tylko przechylanie telefonu powinno powodować że chodzisz na boki. Jeśli aplikacje testujące hardware nie wykrywają akcelerometru, to znaczy że nie działa. I Google Play nie pozwala Ci zainstalować aplikacji do VR bo wie że wymaga żyroskopu i jak nie wykrywa go to mówi że jest niekompatybilna. Słowem: albo baw się w przywracanie poprzedniej wersji albo oddaj na gwarancję mówiąc że wgrałeś oficjalną aktualizację systemu, i nie działa żyroskop. Powinni Ci za darmo naprawić.

A czy w przypadku oddania na gwarancję , usuną wszystkie moje pliki i ustawienia?

Nie wiem, zależy od serwisu, ale możesz zrobić sobie kopię plików podłączając telefon do komputera, a ustawienia można skopiować do chmury Google.