VRAM karty graficznej

Czesc przychodze do was z pytaniem, co moge zrobic w sytuacji kiedy moja karta graficzna (RTX 3060) posiadajaca 6GB Vramu w grach takich jak Assasins Creed Origins ma 100% wykorzystania karty graficznej a zuzywana pamiec karty to tylko 3GB, czy moge jakos podkrecic karte czy usunac jakas blokade?

Polecam zacząć od poczytania jak działa i z czego składa się karta graficzna.
PS: zapewne wykorzystujesz 100% mocy układu graficznego, a z 12GB VRAM które posiada Twoja karta, każda aplikacja włącznie z grami pobierze dokładnie tyle ile potrzebuje w danej chwili. oznacza to tyle, że o ile wartość wykorzystania VRAM w karcie nie przekracza stale 80% to już Cię to nie interesuje.

Problem w tym ze gra tak jak kiedys dzialala teraz juz nie dziala, zacina sie, spadly fpsy i mozliwe ze karcie brakuje mocy. Dodam ze mam 6Gb vram bo jest to karta laptopowa

Zainstaluj FurMark, puść test na 30 minut, daj zrzut z tego co pokazuje program, najlepiej całe okno programu, z wykresem.

Juz robilem ten test pare dni temu i wyniki byly bardzo zadowalajace mimo to w grach wyglada to wszystko nieco gorzej

Napisz konkrety, jaka gra, jakie ustawienia, jaki dokładnie laptop z jakimi podzespołami.

Gigabyte G5 KC glownie problem zauwazylem w assasins creed origins i5-10500H rtx3060

Może z grą coś zepsuli jakąś aktualizacją… Masz jakiegoś innego Assassina?

mam i dziala podobnie srednio ale moze faktycznie chodzi o cala platforme czyli ubisoft bo dziala naprawde slabo