VRAM w zapasie bez użytku

Siema, mam problem z FPS w grze Call of Duty Modern Warfare II (2022) ,zastanawiam się czy mój komputer używa wszystkich komponentów w całości. Grzebałem w ustawienia i mogę grać na wyważonych1 ustawieniach (gdzie mam 80 fps) ,a przy wyższych opcjach lekko ścina i mam 55fps.

Zwróciłem uwage że nie używa w ogóle zapasowych GB ,dlaczego? Bądź czy tak powinno być, pomoże ktoś?

1 - wyważone to trzecia opcja z pięciu (minimalne, podstawowe, wywazone, ultra, ekstremalne)

Podsyłam zdjęcia, zostały zrobione z działającą grą na Ekstremalnych ustawieniach (5maks poziom jakości grafiki) przez ostatnie 10 sekund od zrobienia zdjęcia.


Dawaj screeny z ustawieniamiz gry, ludzie bzdury tam ustawiają.
PS: oglądałeś kiedyś na YT " najlepsze ustawienia pod Warzone"?

Nie widzę tu nic niepokojącego - użycie VRAM karty na poziomie 6,9 GB z 8 GB dostępnych na maksymalnych ustawieniach graficznych. Wszystko jest OK.

To nie jest tak, że gra ma zawsze używać w maksymalnym stopniu wszystkich zasobów pamięci (bo to by tylko świadczyło źle o programistach którzy ją pisali) - gra używa tyle ile jej w danym momencie potrzeba, według ustawień graficznych które wybrałeś.

dzieki za filmik przydał się, troche lepiej o 20 fpsów. Niestety zmiana opcji zasilania nic nie dała, bo jakoś nie ma tam mojej karty graficznej invidia ,jest tylko Intel.

Widzialem na internecie jak ludzie pokazuja ile maja fpsow na tej karcie graficznej i jest podobnie.

Dzieki wielkie za pomoc

Bez tytułu3

Widocznie tak jak mowisz moja karta graficzna wiecej fpsow nie wyciagnie. Po prostu wydawalo mi sie ze moge wiecej na niej wyciagnąć. Zdecydowanie ufam wam i wiem ze bardziej sie znacie na tym, wiec dziekuje wam za pomoc. Wydawalo mi sie ze gdy karta nie wyrabia to zacznie pracowac w wiekszej ilosci procentów by osiagnąć wyższą liczbę fpsów.

Jeśli chcesz dokładnie sprawdzić i mieć pewność, jak wygląda użycie karty graficznej (i innych podzespołów) to użyj MSI Afterburner. Na Menadżerze zadań bym za bardzo nie polegał.

Co do wybranego planu zasilania to pamiętaj że to się wiąże z wyższą ogólną temperaturą procesora (i poborem energii), czyt. procesor pracuje cały czas na najwyższych częstotliwościach nawet jak nic nie robi. W planie zrównoważonym procesor dostaje „kopa” wtedy kiedy sytuacja tego wymaga, czyli podczas gry itp. To samo tyczy się karty graficznej (opcja Tryb zarządzania energią w panelu Nvidii).