VrtualBox - problem z połączeniem internetu w VM[rozwiązane]

Witam,

Mam windowsa 7 jako gospodarz, gościa jako windows xp. Wszystko jest ok, ale internet nie chce działać .

dodod.jpg

No właśnie nie podłączony, co mam zrobić ? Mam router Tp-Link, internet tam poprostu nie wchodzi. Przełączam w VM w ustawieniach by brało sieć NAT, nic nie działa. Trzeba się bawić chyba tym protokołem 4, maską i sieciami, słyszałem kiedyś o tym ale nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić by mogło pięknie działać.

// A no i w xp pokazuje mi się wykrzyknik na Ethernet controller, mam kartę sieciową “Kontroler sieci Nvidia Nforce” Próbowałem także ściągnąć jakieś sterowniki do tego ale nic nie znalazłem. Gdy coś znalazłem, zaczęło się instalować, pokazało się okienko ładujące z napisem Nvidia to się wyłączało i koniec. Nic nie wgrywało. Proszę o pomoc

A coś takiego jak Guest Addons w VirtualBox-ie?

Spróbuj to zainstalować, może pomoże.

Do obsługi wirtualnych kart nie trzeba żadnych sterowników. Guest Additions to głównie sterowniki do poprawnej obsługi karty graficznej w systemie wirtualnym. Host-Only Network to połącznie dla wirtualnych maszyn, w ten sposób tworzysz sieć LAN pomiędzy maszynami. Natomiast NAT powoduje, że maszyna ma bezpośrednie połączenie z siecią niezależne od twojej karty sieciowej ale znajduje się w innej podsieci a skoro NAT nie działa to sprawdź czy połączenie mostkowe będzie działać. Połaczenie to polega na tym, że twoja karta sieciowa współdzieli łącze z kartą wirtualnej maszyny, która w tym wypadku znajduje się w tej samej podsieci.

Jeszcze dodatkowe pytanie - czy na routerze filtrujesz adresy MAC? Sprawdź jeszcze reguły zapory ogniowej w routerze.

Pozdrawiam!

chciwy_typ , proszę poprawić tytuł tematu na konkretny. Dokładniej mówiący o problemie. W przeciwnym razie temat zostanie usunięty.

Temat zmieniony //

Więc - w routerze nie znalazłem nic takiego jak MAC. Router to tp link td-w8901g.

Zapora ogniowa to firewall, a co sprawdzać to nie wiem … firewall mam enabled a SPI disabled

Jeśli nie ustawiałeś własnych reguł firewalla to fabrycznie firewall jest ustawiony jedynie na odpieranie ataków typu DoS itp. Połączenie mostkowe działa? IP przydzielasz z DHCP czy ręcznie?

Pozdrawiam!

Gdybym potrafił ustawienie mostkowe robić … powiem jak mam :

Połączenie lokalne - ipv4 kliknalem w wlasciwosci i tak tam mam:

zaznaczone- uzyskaj adres ip automatycznie

wpisane w brama domyslna 192.168.1.1

Virtual Box - też w ipv4 właściwości

zaznaczone - użyj następującego adresu ip

Adres ip: 196.163.0.2

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna 192.168.1.1

zaznaczone także mam : użyj następujących serwerów DNS lecz nic tam wpisane nie mam

// kurcze właśnie się doczytałem że mój router nie jest odpowiedni do współdzielania

Chodziło mi o ustawienia Virtualboksa, w nim wybierasz rodzaj połączenia sieciowego. Ustaw w maszynie opcję Podłączona do i wybierz Mostkowana karta sieciowa (bridged) i wybierz, z którą kartą maszyna ma zrobić mostek, chodzi o kartę którą twój system gospodarz wykorzystuje do połączenia z netem.

Nie powinno być przypadkiem 168 zamiast 163? W systemie zainstalowanym na maszynie, czyli w XP również ustaw na automatyczne pobieranie adresu.

Pozdrawiam!

Pięknie, wreszcie virtualbox podłączony … dzięki wielkie !

Ale jest kolejny problem. Windows xp włączony, wchodze w ustawienia, wybieram Mostkowana karta sieciowa (bridged), klikam ok, znowu wybieram i … niepodłączona. Windowsa mam po angielsku i w Network Connections nie ma żadnego połączenia :frowning:

// gdy windows jest wyłączony, wchodzę w Sieci, wybieram na Mostkowana karta sieciowa, włączam wina i : 25307135.jpg

Wcześniej wiem, że działało, czy ponowne zainstalowanie winxp pomoże ?

W Virtualboksie masz w okienku po uruchomieniu systemu w prawym dolnym rogu ikonkę komputerków, tam wchodzisz w ustawienia sieci i podłączasz na nowo kartę.

Pozdrawiam!

No właśnie edytowałem post powyżej … Gdy przy włączonej maszynie przełączę na mostkowane nic się nie dzieje. Po prostu się nie zmienia. Karta sieciowa niepodłączona.

Mi to raczej wygląda na błąd w konfiguracji sieci w Windows 7, zrób tam porządek najpierw.

Pozdrawiam!

Jakbyśmy mogli rozpocząć od początku. Powiedzcie, co mam do Połączenia Lokalnego wpisać ? co w ip, co w bramke … a co wpisać w VirtualBoX ? Już się gubię i wgl tracę ochotę … już 3 dzień się męczę

Dodane 23.05.2010 (N) 18:59

Jakie dać ustawienia ? Kiedy wpiszę to co na górze napisałem to połączy 2 sieci i “Niepodłączony do internetu”

Szczerze to ja nie wiem jak skonfigurować sieć pod Windowsem dla Virtualboksa, bo ja nie używam na co dzień Windowsa tylko Linuksa i FreeBSD, w których tylko uruchamiam Virtualboksa i wszystko działa od razu a nie mam obecnie nigdzie dostępu do Windowsa, więc nie mam nawet jak sprawdzić.

Spróbuj w konfiguracji sieci dla połaczenia Virtualboksa w Windows 7 ustawić wszystko na automatyczne pobieranie z serwera. W maszynie tak samo. Ewentualnie możesz zrobić mostek pomiędzy połączeniami, klikając na połaczeniu sieciowym i wybrać utwórz mostek czy jakoś tak. To jedyne co mi do głowy przychodzi.

Pozdrawiam!

wiem robak o co Ci chodzi, lecz jest problem, ponieważ by zrobić mostek w sieci lan sieć nie może być podpięta do neta … Albo wiem jak można zrobić, tylko nie potrafię ;p stworzyć sieć LAN do której podepnie się VirtualBox oraz internet … Internet----Sieć----Virtualbox … w tej chwili próbuję Internet-----Virtualbox i do tej port nie wychodzi.

Dodane 23.05.2010 (N) 22:35

Czy ktoś powie jak to zrobić ?:frowning:

Dodane 24.05.2010 (Pn) 22:06

Jakby ktoś miał taki sam lub podobny problem. XP to dno, nie mogę się z nim ani 7 połączyć. Ściągnąłem ubuntu lamparcika 32 i 64 bity, błąd . Ściągnąłem mandriva i jestem zadowolony :slight_smile: Internet się od razu połączył, wszystkie programy miał, posiadał to co najważniejsze :slight_smile: Rozwiązania na temat nie ma, ale linux rozwiązał sprawę.