Vs 450W pod i5 3470 i r9 280x

Jak w temacie. Dokupilem nowa karte i nie mam kasy na nowy zasilacz. Wiem, ze to nie podzespol do oszczednosci, ale pewnie zakupie cos mocniejszego troche pozniej wraz z doplywem gotowki ;p.

No wlasnie. Pociagnie? Mam do tego jedynie slaba plytke b75 i dysk 7200rpm 1gb bez napedu. Pojdzie? Karta mocna od sapphire wersja z tri-x krecona fabrycznie.

Ewentualnie co jesli bedzie braklo mocy? Skonczy sie na bsod czy groziprzepaleniem?

wystarczy, nic nie podkręcasz więc zasilacz sobie poradzi.

 

jeszcze ździebełko zostanie.

Co to zdziebelko ;)?

Co w przypadku OC? Moze zrobic bum :F?

Dobra SJP pomogło ;p… Do OC to juz konieczna zmiana ;)?

miejsca na tym zasilaczu już nie ma, jeszcze zależy co masz ale OC odpada

Okej, ale teraz jesli zasilacz nie dawalby rady to raczej nie jest to zaraz wielkie ryzyko uszkodzenia ktoregos z podzespolow? Jesli nawet cos by sie dzialo to raczej pada sam zasilacz, tak?

Sapphire R9 290 Vapor-X – temperatury, pobór prądu i kultura pracy

Temperatury GPU Sapphire R9 290 Vapor-Xn sprawdzone zostały w dwóch warunkach:  IDLE  oraz  STRESS. Pierwszy tryb to oczywiście raczej standardowa praca biurowa (OpenOffice + Winamp + GG + Mozilla FireFox) zaś drugi to możliwie mocne obciążenie karty (seria testów w  Battlefield 4 ). Dokładnie w takich samych warunkach była sprawdzana klasa poziomu głośności karty / coolera GPU oraz pobór prądu przez całą platformę testową. Co zaś się tyczy poziomu głośności, to jest to rzeczywisty  pomiar dBA z odległości ok. 25 cm od karty graficznej  (gwoli ścisłości tylko podam, że tło pomieszczenia testowego to  ok. 32 dBA ). Urządzenie pomiarowe to z kolei  DT-8852.

Nie da się więc ukryć, że karta graficzna Sapphire R9 290 Vapor-X należy do ultra cichych (ledwo słyszalna pod obciążeniem!) oraz do całkiem chłodnych (temperatury GPU dobijały do raptem  73   stopni Celsjusza  pod obciążeniem). Obserwujemy tutaj jednak całkiem spory „apetyt na prąd” całej platformy z kartą Sapphire R9 290 Vapor-X –  ok. 350 W  pod obciążeniem. Naturalnie porządniejszy zasilacz o mocy 500W spokojnie by tutaj wystarczył – grunt, żeby albo miał dwie wtyczki PCI-E typu 8pin albo więcej złącz molex.

Podłączyłem kartę pod 2 wtyczki naturalnie 6+2, ale od jednego złącza, bo już nie mam molexów żeby założyć przejściówkę. Da radę?

przy maksymalnym użyciu mocy karty co własnie przy wymagająch grach i benchmarkach się dzieje jest potrzebna karcie maksymalna moc z zasilacza, a żeby karta tę moc dostała to musisz mieć podłaczone wszystkie wtyczki od zasilania

musisz raczej poświęcić pieniądze na nowy zzasilacz nic nie zrobisz

Chyba zdecyduję się na ten zasilacz… Tylko sprzedam moją 7850 i będzie trochę kasy. Jak sprzedam zasilacz to może i mobo pójdzie nowe, a wtedy nareszcie odblokuję opcję OC procka, choć wiele nie wycisnę ponieważ nie mam odblokowanego mnożnika ;d

oczywiście że się łączy i świetnie obrazuje to benchmark

no jeśli chodzi o zasilacz to ten polecany jest naprawdę bardzo dobry.

http://www.ceneo.pl/29670386

 

 

z tym,że Twoje pytanie było inne :slight_smile:

ale jak chcesz wymienić zasilacz to jak najbardziej ten.

Zrobiłbym benchmark, ale automatycznie idzie restart, na szczęście bez bluescreena. Jednorazowo, gdy chciałem zobaczyć czy tak samo będzie na najwyższych ustawieniach w bf4, po około 10 minutach gry poszedł restart i badanie dysku, ale nic nie wykryło i nic się nie uszkodziło… Już nic nie testuję i czym prędzej zamawiam zasiłkę jak tylko opchnę tą kartę… Mam nadzieję, że znajdę kogoś kto weźmie za 350-400zł, ale będzie ciężko.