[VS] Co lepsze?

(Marcinch7) #1

Hej :stuck_out_tongue:

Mam pytania dot. Visual Studio 2008:

1. Czy lepiej pisać w C++ czy C# jeśli chodzi o aplikacje użytkowe jak i tworzenie gier?

2. Czy da się pisać aplikacje, które będą mogły być uruchamiane pod systemem bez .NET?

([alex]) #2

Na to pytanie odpowiem pytaniem :smiley: :

Co jest lepsze lody czy czekolada o ile chodzi o zjedzenie czegoś słodkiego jak i o przegryzienie?

W C++ owszem w C# na ile wiem - nie;

(Fiołek) #3

Da się, choć łatwe to nie jest i jest raczej rzadko stosowane. Keyword: Bartok(kompilator, na angielskiej wiki jest), Singularity, Microsoft Phoenix.

(somekind) #4

Tylko jaki to ma związek z Visual Studio?

W C++ masz większe możliwości zarządzania pamięcią, więc można tworzyć wydajniejsze programy, co ma znaczenie w przypadku gier. Pytanie tylko o jakie gry Ci chodzi? Bo tak w ogóle, to oprócz języka potrzebne jest jeszcze API takie jak DirectX czy OpenGL. Obsługiwać je można z poziomu obu tych języków.

Jeśli chodzi o aplikacje użytkowe pod Windowsy to lepszym wyborem C#, bo przy jego użyciu zrobisz je szybciej i łatwiej.

Ja bym powiedział, że się nie da.

A jak się da, to pokaż :stuck_out_tongue:

A nawet jeśli się da, to i tak jest bez sensu :slight_smile:

(Fiołek) #5

Da się, skompiluj sobie Singularity.

To nie jest bez sensu. Ten język ma duże możliwości, jest łatwy, przejrzysty i fajnie się w nim pisze. Do tego jest Visual Studio które umila pisanie jeszcze bardziej. Biblioteka standardowa .NET(w niej nie ma WF) jest dostępna do Bartoka, więc trochę samozaparcia i udałoby się to. Mi się jednak nie chce w to bawić.