VSO Image Resizer - pomniejszone zdjęcie zajmuje więcej

(Kasztaniasty) #1

Witam,

Mam problemy z aplikacją VSO Image Resizer. Problem dotyczy tego że chcę zmniejszyć nieco zdjęcia o rozdzielczości 3748x5000 na 2661x4000, niestety po zmianie rozdzielczości zdjęcia zajmują więcej miejsca niż te oryginalne. W czym może tkwić problem ? dodam że problem występuje zarówno przy opcji Filtroania Sześciennego jak i Lanczos.

Drugi problem jest taki że program zmienia nieco zabarwienie zdjęć ... widać to tylko na niektórych zdjęciach gdzie ktoś kto ma nieco zaczerwienioną skórę, po zmniejszeniu zdjęcia jego skóra staje się szara (zdjęcia stają się bardziej "blade")

Proszę o pomoc

(Cyba91) #2

Problem tkwi w ustawionej jakości wyjściowej zdjęcia, w opcjach masz gdzieś opcję ustawienia jakości np w % ?

(Kasztaniasty) #3

Nie sądzę aby w tym tkwił problem ... zawsze miałem ustawione na 100% i zmniejszało jak należy, dopiero po formacie ustawienie na jakości na 100% powoduje że zdjęcia zajmują więcej. Poza tym nie chcę zmniejszać jakości zdjęć tylko ich rozdzielczość ...

(system) #4

Korzystaj z lepszego programu (jak np. IrfanView). Zapisywanie JPG ze 100% jakością mija się z celem, korzystaj z bezstratnych rozszerzeń.