VW polo roczniki 2001- 2005 generacja 4 warty kupna?

Spodobał mi się VW Polo 4 generacji http://allegro.pl/vw-polo-1-4-tdi-75ps-5-drzwi-import-ideal-i1207071608.html

Chciałbym kupić mniej więcej w roczniku 2002 lub 2003 w benzynie z silnikiem 1.2 lub 1.4. czy takie auta jest warte kupna. Proszę o pomoc i o opinie najlepiej osoby które miały styczność z tym autem. jak jest z częściami do tego auta? niedrogie? łatwo dostępne?

Mam nadzieję, że ta Polówka z linku to tylko przykład? Silniczek pięknie umyty a to nasuwa myśl, że może mieć jakieś fajne wycieki :smiley:

Jak dla mnie auto dobre do miasta,na długie trasy z takim motorem się nie nadaję - chyba że lubisz adrenalinę :slight_smile: Co do części nie ma się co obawiać bo to Volkswagen i jest tego pod dostatkiem - oryginały i zamienniki. Ja bym szukał w czymś większym najlepiej “Japończykiem”.

Tak to tylko przykład. Ma to być dla początkującego kierowcy i dlatego chcę z małym silnikiem

A nie wolał byś czegoś takiego?

http://otomoto.pl/honda-civic-C14310665.html

Wraz za mocny! Jak dla dziecka (młodzieży), to kup coś co ma najwyżej 50 km. A tak nawiasem mówiąc dobijają mnie przebiegi aut z ogłoszeń. Magiczne 120 000 km. Śmiało można mnożyć x2.

Slawex1983, masz rację wystarczy spojrzeć na “autoscout” i kuknąć jakie tam samochody mają przebiegi po 300-350 tyś a przyjedzie do Polski i już ma 120 tyś. :smiley: Jak Niemiec kupuje auto to nie po to, żeby jeździć w niedzielę do kościoła :twisted:

ładny ten volkswagen, taki nie wielki i skromy, podoba mi się

bezwypadkowy z czystym silnikiem z allegro :wink:

proszę popatrzeć:

Ta jasne. Jak ktos jest gamon, to i w du*ie palec zlamie.

I pierwsza zasada w motoallegro, nie kupowac, ani nawet nie patrzec na ‘idealne’ auta z Gostynina(i okolic) i Plocka.

umyty silnik nie znaczy z wyciekami. Prawdopodobnie mógła być bity od przodu. A jak wiadomo składa się na czysto, wtedy mniej widać napraw.

Jak najbardziej polecam VW. Jak trafisz na zadbany model, to będzie ci służył.

Znawcom wytłumaczę: VW to najbardziej niezawodne auta. Mowa o zadbanych modelach, a nie takich od Turka.

Dodane 07.09.2010 (Wt) 21:55

i rzecz jasna, że auta mają wysokie przebiegi. Pan Mietek zawsze tłumaczy: chcesz mieć niezawodne, bezwypadkowe auto? Kup z salonu.

master_zonk6. Jak cię lubię ale proszę nie siej plotek o wielkiej niezawodności VW, może tak było dopóki tłukli Golfy III. Jak ma być małe to może “Smarka”?

ArthurMot , to które auta wg ciebie są niezawodne? A rankingi, popularność VW w Niemczech, testy niezawodności. Nie mów, że francuzy są lepsze. :-o Owszem zdarzały się wpadki np z silnikami 2.0 TDI, ale nie tylko Volkswagenowi. :smiley:

Widzisz, ładnie to podkreśliłeś, że gdzie są niezawodne - w Niemczech. :smiley: Wszystkie rankingi są robione przez niemieckich specjalistów, to tak jak z testami AV kto da więcej ten będzie pierwszy :smiley: Nie od dziś wiadomo, że jeżeli chodzi o prym niezawodności głównie samochody Japońskie. Popularność jest z tego o czym wcześniej wspominałem, że kiedyś były dobre, niezawodne i tak już pozostało w świadomości. Niestety obecnie produkowane samochody nie są już tak dobre jak przed laty bo kiedyś projektowało się je 5 lat a teraz idzie masówka i stąd akcje naprawcze wielkich koncernów motoryzacyjnych. Powiem ci szczerze, że wolałbym francuza czy włocha z 2005r niż Volkswagena z 2001 :smiley:

Myty i od razu szukacie wycieków. Mój też był czyściutki w chwili zakupu. Jeżdżę rok i jest sucho.

Wiesz, jeżeli jest zbyt czysty może to budzić wątpliwości gdy auto ma np.7 lat. Twój był czysty bo pewnie nowy :smiley:

Nie. Mój ma 9 lat. Także z czystością nie ma co przesadzać. Najważniejsza jest rdza, bo wszystko inne można w miarę łatwo zrobić. Warto sprawdzić przede wszystkim podłogę. Nie na oko, lecz próbować ją wgniatać rękoma. Jeżeli będzie miękka to znaczy, że została sama konserwacja.

slawex1983 , no żeby w 5letnim samochodzie zgniła podłoga :stuck_out_tongue: