Vx nano vs Vx Revolution [myszka logitech]

Witam

Którą myszkę z wymienionych w temacie polecacie mi kupic. Musi być bezprzewodowa bo ma być do laptopa.

Za Revolution przemawia to ze kolko sluzy rowniez jakos przycisk i jest bardziej wyprofilowana, tansza

Za nano mniejszy odbiornik, ogolnie wyglad, waga i wiecej przyciskow. Futeral jest w komplecie.

W sumie teraz bardziej skłaniam się ku tej revolution, ale nie chcialbym potem zalowac ze moglem kupic cos o wiele lepszego placac tylko 20 zl wiecej.

Ceny to

nano - 174

revolution - 152

Prosze o rzeczowe porady.

Nie Revolution ma 10 przycisków a Nano 8 :smiley:

Revolution, bo jest tańsza ma więcej przycisków mniej bajerów… :slight_smile:

Byłem dziś w mediaMarkt oglądnąćte myszki i…

Revoluton kosztuje 240zł

Nano, zaś 220zł

XD

Revolution VX ma jedną wadę, po włożeniu jakiegoś sprzętu do USB (np. pen drive) myszka przechodzi w stan wstrzymania po około 5s i trzeba nią ruszyć i zaskakuje dopiero po ok. 2/3s. Jest to dość irytujące, np. w grach typu Counter Strike, kiedy ważna jest szybka reakcja gracza. Wprawdzie myszka jest przeznaczona na każdą powierzchnię, ale lepiej dokupić podkładkę, jeszcze lepszy komfort pracy. Jeśli to ma być myszka do laptopa Nano jest zdecydowanie mniejsza i ma mniejszy wtyk do portu USB. Za to Revolution ma więcej przycisków co także świetnie się sprawdza w pracy, a przy tym idealnie trzyma się w ręce. Jedynie przycisk zoom jest trochę źle skonstruowany. Bateria średnio wystarcza na 3-4 miesięcy przy dość częstym użytkowaniu. A… i warto jeszcze tutaj wspomnieć o zasięgu myszek, spokojnie można prowadzić prezentację i trzymając myszkę w ręce i przełączając slajdy pokrętłem będąc na drugim końcu sali. Osobiście polecam VX Revolution, ale myślę że komfort pracy ogólnie będzie podobny (w końcu to Logitech). Myślę że trochę pomogłem. :wink:

a kiedy powiedz mi podłączasz USB… kiedy grasz :expressionless:

Ciekawe po co ci dysk USB albo cokolwiek podłączać podczas grania :expressionless:

Zazwyczaj pracuję z Readyboost przy Viście dlatego mam pen drive w porcie USB. A dodatkowo lampkę oświetlającą klawiaturę na USB. :wink:

no w takim razie teraz napisałeś, że jeżeli masz pendrive w USB to mysz będzie się ciąć… :expressionless:

wcześniej z twojej długiej wypowiedzi wynika, że mysz tnie się [myśli] przez kilka sekund, ale po włożeniu urządzenia do USB… :expressionless:

i taki był mój poprzedni post

Aha… no teraz zrozumiałem o co ci dokładnie chodzi. :? Czytanie ze zrozumieniem się kłania, jeśli masz dodatkowo coś w porcie USB to mysz szybko przechodzi w stan wstrzymania, normalnie jest to około 10-15s a tutaj 5s. Prawdopodobnie jest to spowodowane tym, że jeden z portów USB trochę spowalnia inne, np. lampka. Ten problem nie występował tylko u mnie. :wink:

no ja z tego wnioskuje, że po włożeniu jakiegoś sprzętu USB myszka przechodzi w stan wstrzymania. :expressionless:

ale dobra już wiem o co chodzi :wink:

w sumie można to dwojako zrozumieć #-o