W co zainwestować przy rozbudowie kompa(podzespoły)

W co zainwestować aby zwiększyć wydajność mojego sprzętu(poniżej)? Myślę o zmianie procesora ale nie wiem na jaki i jaki będzie przyrost “mocy”.

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-D2-B3

Procesor Intel Celeron G 530, 2.40GHz, 2MB, LGA1155, 32nm, BOX (BX80623G530)

Jaki masz zasilacz?

Jeżeli ma to być sprzęt do gier,to przede wszystkim musisz zainwestować w kartę graficzną,wypadało by zmienić procesor no i nie wiadomo czy nie zasilacz bo nie napisałeś jaki posiadasz.

:slight_smile:

Zapomniałem dodać, że grafika to Gigabyte HD6850. Koledzy, ja nie chcę kupować nowego kompa. Mój budżet jest okrojony do ok. 300-400PLN. Więc albo grafika, albo procek. Zasilacz jakiś 500W ale firma jakaś nijaka, do tej pory spokojnie sobie radził.

bbbb1 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Do tej pory przy nowej grafice już sobie może nie poradzić i spali ci nowy sprzęt

Grafika jest dobra, lepszej raczej nie dostaniesz za 400zł (nowej), a używane modele mają bardzo duże TDP więc musiałbyś wymienić zasilacz na coś porządnego.

Dobry procesor to wydatek przynajmniej 600zł.

To łącznie Procesor + Karta Graficzna + Zasilacz ok. 1200 zł

Myślałem raczej o czymś takim http://allegro.pl/intel-core-i3-3220-3- … 97758.html tylko nie wiem czy coś zyskam i czy wejdzie do mojej płyty.