W co zainwestować przy rozbudowie kompa(podzespoły)

(bbbb1) #1

W co zainwestować aby zwiększyć wydajność mojego sprzętu(poniżej)? Myślę o zmianie procesora ale nie wiem na jaki i jaki będzie przyrost "mocy".

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)

Płyta główna Gigabyte GA-H61M-D2-B3

Procesor Intel Celeron G 530, 2.40GHz, 2MB, LGA1155, 32nm, BOX (BX80623G530)

(krejzol123) #2

Jaki masz zasilacz?

(Ciuci) #3

Jeżeli ma to być sprzęt do gier,to przede wszystkim musisz zainwestować w kartę graficzną,wypadało by zmienić procesor no i nie wiadomo czy nie zasilacz bo nie napisałeś jaki posiadasz.

:slight_smile:

(bbbb1) #4

Zapomniałem dodać, że grafika to Gigabyte HD6850. Koledzy, ja nie chcę kupować nowego kompa. Mój budżet jest okrojony do ok. 300-400PLN. Więc albo grafika, albo procek. Zasilacz jakiś 500W ale firma jakaś nijaka, do tej pory spokojnie sobie radził.

(Agatonster) #5

bbbb1 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(krejzol123) #6

Do tej pory przy nowej grafice już sobie może nie poradzić i spali ci nowy sprzęt

(sadaj72) #7

Grafika jest dobra, lepszej raczej nie dostaniesz za 400zł (nowej), a używane modele mają bardzo duże TDP więc musiałbyś wymienić zasilacz na coś porządnego.

Dobry procesor to wydatek przynajmniej 600zł.

(krejzol123) #8

To łącznie Procesor + Karta Graficzna + Zasilacz ok. 1200 zł

(bbbb1) #9

Myślałem raczej o czymś takim http://allegro.pl/intel-core-i3-3220-3- … 97758.html tylko nie wiem czy coś zyskam i czy wejdzie do mojej płyty.