W czym najlepiej tworzyć stronę? + hosting

Witam,

w czym najlepiej tworzyć stronę internetową?

W jakimś języku (np. php, flash, aspx.net)

czy lepiej za pomocą jakiegoś CMS’a (np. forum phpbb3, joomla, extreme-fusion)?

Proszę o uzasadnione odpowiedzi :slight_smile:

Jeżeli nie znasz np. php to używasz CMS, jak znasz php, css, html to można samemu wszystko zrobić i cieszyć się że zrobiłeś to sam :slight_smile:

Ps. Ja zrobiłem swój blog sam i mam frajdę że jest MÓJ :slight_smile:

Znam podstawowy HTML i C++ :wink:

P.S. a jaki hosting? ten na którym masz bloga?

Od kilku lat mam blog i moje inne strony na netmark.pl .

Aha ale to płatny to szkoda :frowning:

Dodane 07.10.2012 (N) 11:18

A da ktoś jakąś opinie o serwerach:

Z darmowymi jest tak że działają do czasu no i masz przeważnie reklamy i inne obostrzenia, na płatnym możesz robić… co chcesz (w granicach rozsądku).

netmark nie jest drogi przy pakiecie MICRO , sam mam ten pakiet i wystarcza mi na wszystkie moje strony.

joomla :arrows: cms jak cms, masz dużo dodatków jak w niżej wymienionych

phpbb3 :arrow: to nie jest skrypt strony, lecz skrypt forum

inny CMS :arrow: np wordpress, php fusion (łatwy do modyfikacji)

php :arrow: niski próg wejścia, ale jak nie ogarniasz twoja strona będzie obciążać serwer :stuck_out_tongue:

apsx.net :arrow: chyba asp.net :stuck_out_tongue: nie pisałem w tym więc nie wiem

flash :arrow: ciężkie, ogólnie nie ma sensu w tym pisać, chodź jak jesteś pro (nie używasz drag and drop z większości nup softów, możesz wyciągnąć tyle co z html’a)

Ogólnie jak znasz php to możesz modyfikować wszystko (cms jest fajną podstawą), ew możesz skorzystać z jakiegoś frameworka zamiast pisać od 0. Właśnie frameworków tutaj brakuje, więc nie zagłosuję. :))

ale jak frameworków?

nie rozumie, nie spotkałem sie

Czemu nie ma tutaj opcji HTML 5 ?!

A czym się różni HTML od html 5 bo ja nie wiem? :evil:

Tym że HTML5 jest nowszy i ma więcej ciekawych znaczników, najnowsze przeglądarki go obsługują choć chyba sam standard nie jest do końca skończony. Starsze przeglądarki sobie z tym nie radzą, tak samo css3.

Jak chcesz szybko postawić stronę weź wordpressa (choć to system do blogów), jak chcesz się uczyć i poświęcić czas to html+css+php, flash nie bo jest za ciężki i na komórkach jest już teoretycznie nieobsługiwany, jeśli jakaś dynamika na stronie to javascript+jquery. Do asp masz chyba mniej informacji w sieci i jest mniej popularne przynajmniej w Europie.

Głupotą jest szukanie jakiegoś uniwersalnego rozwiązania, wszystko zależy od tego co to ma być za strona. I od tego czy zależy ci na szybkim starcie…

asp jest mało popularne ze względu na brak darmowych serwerów go obsługujących :slight_smile:

jak nie wiesz co to framework to sobie wpisz w google

cba.pl daje reklamy, limity dla niektórych funkcji, ale bynajmniej serwery nie są przeciążone (reklamy można za opłatą sobie zdjąć)

a opinia o keed.pl i prv.pl ktoś da?

zależy mi na szybkim starcie, tematyka: poradniki :stuck_out_tongue:

No to może Wordpress + jakieś dodatki?

Co do hostingu, to mi jak na razie najbardziej przypasował SuperHost, podstawowy na czas tworzenia strony jest darmowy, potem jeśli będzie zapotrzebowanie można przejść na plan płatny.

Moim zdaniem lepiej kupić jakiś hosting np 30zł za rok i mieć spokój.

najlepsza do robienia stron na szybko jest joomla 1.5.