W dodaj usuń programy błędny rozmiar programu

Witam wszystkich.Czy spotkał się ktoś może z sytuacją kiedy to po przeinstalowaniu nero 9 na nowszą wersję 9…w panelu sterowania dodaj usuń programy niewłaściwie pokazuje rozmiar aktualnego pliku?.Program działa dobrze.Plik po wejściu w program files we własciwościach pokazuje rozmiar ok 900mb lecz nie natychmiastowo on rośnie do tego tego rozmiaru po kilku sekundach.Natomiast w dodaj usuń programy ma wartosć stałą 10.28mb.Po przeinstalowaniu z płytki i pobraniu ze strony nero nowej wersji sytuacja jest taka sama.Mam windows xp profesional ze wszystkimi poprawkami z ms.

Dodane 15.01.2010 (Pt) 9:41

Zastanawiam się jeszcze czy nie jest pokazywana w dodaj usuń programy tylko sama wielkość poprawki,a w program files całość. #-o

Czasami w dodaj/usuń są pokazywane wartości wzięte z księżyca. Nie w przypadku wszystkich programów są poprawne.

Nie sugeruj się tym, co jest wyświetlone w D/U P. Winblows w wielu przypadkach nie potrafi poprawnie odczytać rzeczywistej wielkości danego programu. Tyczy się to nie tylko nero.

Dodatkowo, dużo programów instaluje się nie tylko do Program Files, ale także do katalogu użytkownika (Documents and settings\nazwa użytkownika\dane aplikacji i in.), katalogu Windows\system32 i innych. Więc zajmują jeszcze więcej miejsca niż może się wydawać.

Przy okazji, warto używać do deinstalacji programów typu Revo Uninstaller, ponieważ usuwają pliki pozostawione poza domyślnym folderem instalacji.

Przypuszczam że być może ten błąd jest związany z tym że powinienem odinstalować najpierw wersję z płyty a następnie zainstalować program z dysku który ma 204mb.Ale nie wiem czy on posiada wszystkie składniki bo wielkość pliku jest mała w stosunku do pełnej wersji byc może jest on spakowany.

Sciągnij i zainstaluj :WinDirStat 1.1.2.80 - http://www.dobreprogramy.pl/WinDirStat, … 12056.html , to darmowa aplikacja przeznaczona do sporządzania statystyk dotyczących przestrzeni zajmowanych na dysku twardym przez konkretne lokalizacje. :lol:

Myślę że nie ma znaczenia że ten programik pokaże statystykę i być może będzie ona właściwa lub nie.Program nero z pewnością jest cały bo działają wszystkie jego składniki.Problem natomiast pozostanie.Może ma ktoś jakiś pomysł co jest odpowiedzialne za taki stan rzeczy.