W eMule mam LowID czy mogę mieć HighID?

używam eDonkey2000 ale chciałem przejść na eMule. w eMule mam LowID . Czy można coś zrobić aby mieć HighID?

Jak w eDonkey-u masz HighID to użyj do eMula loginu z eDonkeya. :smiley:

Zmiana loginu nie ma nic wspólnego z High ID. Jeśli w eDonkey masz High ID to w emule także będziesz mieć. A jeśli nie masz, to prawdopodobnie masz zablokowane porty, lub wewnętrzne IP.

zobacz

możesz mi to wytłumaczyć jaśniej?

Złączono Posta : 26.08.2005 (Pią) 11:03

mogę jakoś odblokować porty?

EMule ma opcję automatycznego odblokowywania używanych przez siebie portów na czas swojego działania. Dostępna jest w Ustawieniach|Zaawansowane.

możesz zajrzeć tutaj jakie porty powinny byćw danej chwili włączone :arrow:

emule8ro.th.png

jak dobrze zauważyłeś przy instalacji jest wybór portów dla UDP i TCP.

W Rozszerzonych ustawieniach jest ta opcja, o której wyżej pisałem.

trochę tego jest ale przeczytaj

High ID - otrzymujesz je wtedy gdy posiadasz swój własny numer IP tzw. IP zewnętrzne, publiczne, a niektórzy nawet mylnie to nazywają IP stałym . Co ci daje posiadanie High ID ? Dzięki temu możesz bez większych problemów dostać się na najlepsze serwery, możesz sciągać od wszystkich, także od tych co maja tzw. Low ID. Kolejną zaletą jest to, iż możesz od znajomych otrzymywać tzw. friend sloty. Dzieki temu będziesz mogł od danej osoby dużo szybciej pobrać jakiś plik.

Low ID - otrzymujesz je wtedy jeśli nie posiadasz własnego adresu IP tzw. IP wewnętrzne. Niestety posiadając Low ID możesz mieć problemy z łączeniem się do serwerów, także nie będziesz mógł pobierać od innych użytkowników którzy mają Low ID, nie będziesz mógł otrzymywać friend slota … więc wiele minusów.

Jak się pozbyć Low ID ?

W wielu przypadkach jest to nie możliwe:

  • jeśli korzystasz z łączą kablowego ( jakiegoś lana ), możesz się zgłosić do swojego operatora z pytaniem czy nie możesz wykupić IP publicznego. Najcześciej jeżeli jest to możliwe kosztuje około 10 ~ 30 zł. nie jest to majątek, a może ułatwić ci korzystanie z sieci ed2k.

  • jeśli masz SDI, NEO lub inne łącze dzielone na kilka osób możesz poprosić o przekierowanie portów osobę która rozdziela sygnał ( ADMINA ). Jeśli ten przysłowiowy admin nie będzie wiedział jak to zrobić poszukaj na forum o przekierowaniu portów ( forwarding portów, przekierowanie na routerze ) … nie będziesz miał wiekszych problemów ze znaleźieniem tego.

  • jeśli jesteś w lanie osiedlowym możesz zapomnieć o IP publicznym. Jedyną twoją szansą jest błaganie, molestowanie lub inne metody wywierania nacisku na admina sieci aby ten łaskawie przekierował porty.

Jeśli masz IP publiczne i masz Low ID a nie High ID wina leży w twoim oprogramowaniu :

  • Jeśli posiadasz WIN XP i masz Low ID oznacza że nie wyłączyłeś firewalla systemowego, a robi się to bardzo prosto:

‘Moje miejsca sieciowe / właściwości / właściwości połączenia lokalnego / zaawansowane / odznaczyć’

  • Przyczyną też mogą być różnego rodzaju programy skanujące łącze lub ukrywające numer IP należy je niezwłocznie odinstalować lub wyłączać na czas używania emule.

  • Także przyczyną takiego stanu rzeczy może być źle skonfigurowany firewall ( zbyt duże ograniczenia nałozone na ruch na łączu.

Jeśli nie masz szans uzyskać IP zewnętrznego lub nie mozesz przekierowac portów ustaw jako port TCP np. 4444, 6666, 10101 … i wyłacz UDP … dzięki temu łatwiej ci bedzie się dostac na duże serwery … ( nie u wszystkich to pomaga, więc jeśli się pogorszy wróć do standardowych ustawień portów ) Jeśli posiadasz IP zewn ważną także rzeczą jest to abyś korzystał ze standardowych portów tzn.

TCP - 4662

UDP- 4672

Ułatwia to komunikacje pomiędzy twoim klientem emule, a serwerem na którym przebywasz …

Jeśli uzyskujesz High ID, a według wszystkich reguł powinieneś otrzymywać Low ID nie ciesz się z tego powodu. Taki stan rzeczy spowodowany jest błędnym oprogramowaniem serwerów i tak naprawdę nic ci nie daje, a wręcz przeciwnie szkodzi. Posiadając tzw fałszywe High ID możesz

często otrzymywać bany od innych klientów emule za używanie leecherskich metod, także możesz trafiać na czarną liste na serwerach co w praktyce oznacza, że przez jakiś czas nie będziesz mógł na taki serwer wejść

Ja miałem Low ID ale jak wyłączyłem systemowy firewalla to w eMulu mam teraz High ID - sprubuj

Wyłączyć systemowego firewalla:

Start/panel sterowania/połączenia sieciowe/“na swoje połączenie kliknik prawym przyciskiem myszki”/właściwości/zakładka - zaawansowane/odznacz opcję - “Chroń mój komputer…”

Powinno być już OK :))

Hej ja mam low id chociaż wyłączyłem zaporę w Win XP , mam publiczne ip w kablówce , w emule dobrze pory ustowione… Co Można jeszcze zrobić By było high id??? nawet dzwoniłem do sieci kablowej czy nie blokują jakiś portów ale mówią że nie …

czy masz zainstalowany dodatkowy Firewall (nie systemowy)? Jeśli tak, to sprawdź czy masz dobrze skonfigurowany jeśli chodzi o eMule, podaj parametry łącza

Przykro mi ale już nie mam “zielonego pojęcia” :confused:

A może antywirus ??

Może wyłacz go na chwileczkę i sprawdz - nic za to nie płacisz jak spawdzisz :slight_smile:

Ja mam Pande Platinum Internet Security 2005 :]

males ID jest przydzielane jakimś magicznym mnożnikiem… może twoje IP pomnożone przez coś tam nie daje odpowiedniej liczby dla HighID :roll:

o ile pamiętam to wynik tego mnożenia musi mieć minimum 9 cyfr :?