W firefoxie pojawia się dużo linków sponsorowanych, poproszę o sprawdzenie logów

Cześć poproszę o sprawdzenie logów. W wynikach wyszukiwania w Firefoxie pojawiają mi się sponsorowane linki. Jeśli to jakaś infekcja to równocześnie poproszę o usunięcie "tego. Pozdrawiam
FRST - Kod: 939620 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Addition - Kod: 939621 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!
Shortcut - Kod: 939622 WKLEJTO.PL Darmowa wklejka, na zawsze!

1 polubienie

Witaj @anon33315269

Odinstalowałeś FF i nie widać aktualnie nic co mogłoby wymuszać sponsorowane linki

Czy sprawdzałeś inne przeglądarki? Chrome, Edge?
Proponuję sprawdzić działanie Edge, gdyż jest zainstalowany.
Oraz sprawdzenie Chrome, o ile chcesz z niego korzystać.
Zainstaluj ponownie FF i sprawdź, czy pojawiają się linki sponsorowane.
Jeśli tak, zrób screenshot (zasłoń informacje, których nie chcesz pokazać, w razie czego)
Następnie, przy zainstalowanym i sprawdzonym FF, zrób skan FRST i wstaw nowe logi do wglądu
Napisz również, czy zauważyłeś podobne problemy na innych przeglądarkach.

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

1 polubienie

Witaj @iJuliusz nie odinstalowywałem Firefoxa, po zrobieniu skanu FRST nic nie zmieniałem w systemie.
Tu screen z wyszukiwarki Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 6804031bf8a34.jpg

Zainstaluj do Firefoxa następujące rozszerzenia:

Do uBlocka dodaj filtry z bloga (punkt 6.2) → Podstawowa konfiguracja Chrome | Przybornik #soo

Faktycznie, masz FF. Przepraszam
Spojrzałem na Firefox, a on siedzi jako Mozilla Firefox, na dodatek zasugerowałem się tylko dwoma wpisami w FRST

Ja też mam takie same linki sponsorowane w FF na Google bez blokowania treści
Na drugim FF (IceWeasel) z adblockami (itp.) już ich nie wyświetla

Jakich dokonałeś zmian przed pojawieniem się linków?

1 polubienie

Niczego nie zmieniałem, zauważyłem te treści reklamowe i trochę się przestraszyłem. Pozdrawiam

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.