W instalatorach Debiana 5.0.5, 5.0.7 mysz nie działa

Witam. Mam następujący problem: Miałem popsuty Windows (czarny ekran), więc chciałem zainstalować Debiana koło Windowsa. Udało mi się (poświęciłem jedną partycję 10 GB)! Zainstalowałem Windowsa, chciałem od nowa zainstalować Debiana koło Windowsa. Kiedy pojawił się graficzny instalator (5.0.5) mysz przestała mi działać (w Windowsie mi działa normalnie). Spróbowałem w instalatorze Debiana 5.0.7, też nie działa mysz. Usunąłem partycje linuksowe i bez skutku. Co zrobić żebym mógł w instalatorze Debiana korzystać z myszy? Dziękuję za pomoc.

Używasz tego samego sprzętu i nośników jak podczas udanej instalacji?

Myszka USB?

Instalator Debian’a standardowy czy graficzny? (muszę zapytać)

Jeśli instalator tekstowy, no to nie dziwne, że myszka nie działa, bo tam obsługuje się tylko klawiaturą :wink: Jeśli jednak instalator graficzny i jeśli posługujesz się rzeczywiście myszką podłączaną do USB/bezprzewodową, to prawdopodobnie w BIOSie musisz włączyć obsługę urządzeń USB.

Pozdrawiam!

XeonBloomField, używam tego samego sprzętu co przy udanej instalacji, tryb instalatora: graficzny, myszka USB, ten sam nośnik

Nie wyłączyłeś opcji “Legacy USB” w BIOS’ie? Bądź resetowałeś go?

Włącz w BIOS’ie opcje “Legacy USB”, bądź “Legacy USB Support” i powinno zadziałać.

Przedtem mi działało i nic w BIOS-ie nie ruszałem, w ogóle! Mogło się samo przestawić?

Mogło.

Poszukaj tej opcji w BIOS’ie. Jeżeli będzie wyłączona włącz.

Zobaczyłem że jest włączona. Mysz działała w instalatorze Debiana! Samo nie mogło się przestawić! (chyba). Nie wiem jak to jest: raz działa, raz nie. Jeszcze jedno: jak w Debianie zainstalować pobrane SuperTuxKart 0.62a lub 0.7, bo jest w repozytoriach tylko 0.5

Zajrzyj tutaj:

http://www.ubucentrum.net/2009/02/insta … stawy.html

(punkt 2 instrukcji).

Sprawdź też zależnośći (oznaczone na czerwono):

http://packages.debian.org/unstable/supertuxkart .

Dla początkujących jest to dość ryzykowne rozwiązanie ale możesz dodać repozytoria, np. Sida i określić w ustawieniach Apta, które repozytoria są głównymi dla twojego systemu, można też nadać priorytety pakietom, aby dane z nich były aktualizowane z repozytoriów Sida. Dlaczego jest to ryzykowne dla początkujących? Ponieważ zła konfiguracja i mieszanie systemu może doprowadzić do problemu z zależnościami :wink:

Pozdrawiam!