W jaką kartę graficzną zainwestować?

Ostatnio zaczęła mi szwankować karta graficzna więc postanowiłam zainwestować w nową. Prosiłabym o radę jaki wybrać model (aby była lepsza od tej co mam teraz) tak do 270 zł. Podobno asus gforce gt 440 1024mb ddr3/128bit byłby dobry, aczkolwiek wolę się upewnić :slight_smile:

Specyfikacja komputera:

Procesor: AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5600+

płyta główna: Gigabyte GA-MA74GM-S2H v2.0

Karta graficzna: nVIDIA GeForce 9500 GT

Będę wdzięczna :slight_smile:

Ja bym jednak wziął tego radka: http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 191-436170

Wg. mnie wydajniejszy.

Zdecydowanie HD4850, powiedz jaki masz zasilacz?

A czy inna firma nie będzie kolidowała z podzespołami? Bo gdzieś słyszałam, że to ma znaczenie.

Co do zasilacza to nie wiem gdzie wyszukać model :confused:

podaj model zasilacza i będzie wiadomo

Pierwszy raz coś takiego słyszę. Tym bardziej masz procka AMD, a to ta sama “stajnia” :wink:

Podaj jeszcze tylko jaki masz zasilacz (jak nie wiesz jaki masz to zdejmij bok obudowy i przepisz napisy z etykiety na zasilaczu).

Otwórz obudowę i powiedz co jest napisane na naklejce.

Wiem, że będzie napisane na naklejce, aczkolwiek jestem niepełnosprawna i trudno mi tam zanurkować :slight_smile:

W Evereście tego nie znajdę?

Poproś kogoś w takim razie, w everescie będą tylko napięcia.

Dokładnie - w Evereście to tylko napięcia.

W takim razie musisz kogoś poprosić o pomoc, bo trzeba zobaczyć czy twój aktualny zasilacz da radę :wink:

Dokładnie, daj chociaż fotkę tej naklejki z zasilacza :slight_smile:

Na dowodzie zakupu, karcie gwarancyjnej, albo instrukcji będzie napisane.

A co wam po zasilaczu :razz: Tak będzie hulać.

Ale kręcicie :stuck_out_tongue:

Jedyne co udało mi się zobaczyć to model: GPS-450AA-101A, ale to chyba Chiefteca jest :slight_smile:

Składano mi ten komputer parę lat temu więc nie chciałabym teraz przeczytać, że i zasilacz powinnam zmienić :wink:

Taak, zasilacz Chiefteca 450W.

Dobry będzie, śmiało możesz kupować.

Tzn. - asus gforce gt 440 czy jednak tą Radeona którą tu ktoś polecił? :slight_smile:

No jasne że Radeona :wink:

http://www.morele.net/karta-graficzna-v … 191-436170

W takim razie mam jeszcze pytanie, może głupie: czy jest jakaś znacząca różnica między Vertex3D Radeon HD 4850 a MSI ATI Radeon HD4850?

MSI:

Szyna 64 bit

Typ pamięci GDDR3

Droższe

Mniej wydajne

Vertex:

Szyna 256bit

Typ pamięci GDDR5

Tańsze

Wydajne

Hmm, to będę musiała chwilę nad tym pomysleć.

Dziękuję wszystkim za pomoc :slight_smile: