W jaki sposób dodać poprawną pisownię w js

(Gerard Marondel) #1

Witam

Pobrałem ze strony (http://www.dynamicdrive.com) skrypt rsspausescroller, lecz mam pewien kłopot jeśli dodam RSS ze strony Onet to wyświetla mi się prawidłowo, lecz dodając w drugim okienku RSS ze strony Dobrych Programów to w tym okienku niektóre literki "krzaczą".

Pytanie jak temu zapobiec?

"Krzaczenie" jest problemem kodowania znaków, wiedząc to już powinieneś sobie dalej sam poradzić :twisted:

(Blotny) #3

Najpoprawniejsze jest UTF-8.

(mario@) #4

Tak z ciekawości przetestowałem ten skrypt, krzaczenie było widać przy plikach w kodowaniu iso-8859-2 ale nawet przy kodowaniu utf-8 (no chyba że ja coś namieszałem :))

['items'][$i]['description'] = mb_convert_encoding($result['items'][$i]['description'], "HTML-ENTITIES", $this-rsscp);$result['items'][$i]['title'] = mb_convert_encoding($result['items'][$i]['title'], "HTML-ENTITIES", $this-rsscp); [/code]

Wstaw to do pliku lastRSS.php tuż przed

[code]

// Item counter

$i++;

jest to pod koniec pliku (dodatkowo usuń pliki z folderu /lastrss/cache ).

(Gerard Marondel) #5

Witam

Dziękuję mario@ to jest odpowiednie rozwiązanie tej sprawy, literki są już na należytym miejscu, serdecznie dziękuję raz jeszcze, prawda taka jest, że skrypt należałoby wpierw odpalić u siebie na serwerku i w temacie "pogrzebać" jak się zna dany język, mam tu na myśli php.