W jaki sposób dodać więcej miejsca, na dysku twardym?


#1

Cześć.

Posiadam partycję wolną, która wynosi 184GB. W związku z tym, chciałbym te 184GB przypisać na inną partycję, na której znajdują się pliki. W jaki sposób przypisać 184GB wolnej pamięci, dla partycji, która ma 149GB?


(system) #2

To zależy w jaki sposób owe miejsca są obecnie ułożone na dysku. Szkoda, że nie pokazałeś obrazka z systemowego Zarządzania dyskami. Najprościej jednak użyć: http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html


#3

Tak to wygląda. Mowa o dysku H, z którego chcę przypisać te 184GB dla dysku D.


(hindus) #4

Wciśnij Win + R, wpisz: diskmgmt.msc i stamtąd zrób screena.


#5

Proszę bardzo. 


(system) #6

Pobierz, zainstaluj i uruchom program, który poleciłem. W nim usuń partycję H, bo chyba jest pusta(?) i dodaj potem obszar niezagospodarowany do partycji D.


#7

Poraj, dzięki bardzo. Udało się zrobić to, co chciałem.


(Piotrek2255) #8

A nie lepiej było to zrobić prostym systemowym narzędziem “Zmniejsz/Rozszerz wolumin” zwłaszcza, że Easeus słynie z błędów?


(floyd) #9

Raczej bym powiedział, że nie potrafi poprawnie wykonać jakiejś tam operacji jeżeli są błędy na dysku.

To trochę tak jak byś walnął młotkiem w twardy dysk, a potem miał pretensje do programu, że nie potrafi poprawnie wykonywać operacji na tym dysku.

Nie bez powodu zaleca się przed wykonywaniem operacji na dysku wykonać jego skanowanie w poszukiwaniu błędów i ich ewentualnej ich naprawie przy pomocy polecenia chkdsk z parametrem /F.

np.  chkdsk C: /F


#10

Tak jest, problem rozwiązany. Mało ważne w jaki sposób, ale ważne że zrobiłemn to, co chciałem. Program Easeuse niby sypie błędami, tak? Ja z programu zadopwolony. To właśnie nim zrobiłem to, co chciałem zrobić.