W jaki sposób mam utworzyć bootowalny pendrive?


(Dudix3) #1

Witam, mam problem gdyż chcę stworzyć bootowalny pendrive i mam obraz iso ze specjalnym oprogramowaniem, jednak nie jestem w stanie zwykłymi programami utworzyć boota na pendrive po wypakowaniu iso. Nie mogę go wypalić na płycie, bo muszę to zrobić jedynie na pendrive, gdyż chodzi o netbooka który nie ma stacji dvd. Próbowałem różnymi programami jednak one tworzą bootowalny pendrive, ale specjalnie pod kontem systemów takich jak linux czy ubuntu, a ten program jest do zdejmowania hasła. Muszę zdjąć hasło w tym netbooku od siostry bo zapomniała hasła, a mnie już denerwuje korzystanie z mojego komputera. Kiedyś używałem podobnego oprogramowania do zdjęcia hasła z komputera znajomej która miała uszkodzony profil administratora i nie dało się na niego zalogować po wpisaniu poprawnego hasła. Nie będę zamieszczał tu nazwy tego oprogramowania, aby nikomu nie przyszły do głowy głupie pomysły z włamywaniem się. Proszę tylko o pomoc w sprawie stworzenia tego boota z pliku iso na pendriva.


(BenderBendingRodriguez) #2

http://pogostick.net/~pnh/ntpasswd/


(Dudix3) #3

Dzięki za szybką odpowiedź, ale próbowałem już tego wcześniej i nie działa na jej laptopie, pod Windows 7 starter. Bootuje się, ale podczas używania występują błędy i netbook uruchamia się ponownie.


(BenderBendingRodriguez) #4

http://4sysops.com/archives/three-ways- ... -password/

A dokładniej przyjrzałbym się temu wpisowi również z tej strony

http://4sysops.com/archives/build-a-boo ... ls-part-1/


(MrAsusrp6) #5

A może tym sposobem:


(Dudix3) #6

Niestety z tym oprogramowaniem to nie działa, co dziwne tylko na obrazie płyty mi to chodzi, a nie z pendrivami. Mam pendriva 4Gb, ale możliwe że ono wymaga większego, jednak tego nie wiem.

Dobra dzięki za pomoc, ale ten program nie działa jak należy na tym laptopie, postanowiłem się zabrać za to ręcznie, bo robiłem tak już wcześniej tyle że to trochę męczące, ale udało się i pozbyłem się hasła. Mam taką bootowalną psuedo konsolę i wgrałem ją na pendriva. Wygląda jak ta oryginalna tyle że jest trochę bardziej funkcjonalna i tym załatwiłem sprawę, z resztą tą konsola mogę się dostać do plików bez hasła i wyciągnąć co chcę. Wyciągnąłem pliczek z hasłem, wyzerowałem i wyłączyłem je na swoim kompie. Potem podmieniłem pliczek w netbooku i zalogował się bez hasła. Czasem żel mi microsoftu z ich zabezpieczeniami. A tym programem co podałeś też się da bo sprawdzałem kiedyś na własnym kompie i usunął bez problemu, może też zmienić hasło.


(Sznurek) #7

Spróbuj tym sposobem http://techformator.pl/bootowalny-pendr ... ux-bartpe/