W jaki sposób mam zaktualizować XP po formacie?

Witam, w jaki sposób mam zaktualizować XP po formacie, skoro pisze w IE 8 ta przeglądarka nie obsługuje tej strony i że zakończyło się wsparcie IE 8. Aktualizacje automatyczne tylko wyszukują tylko krytyczne aktualizacje a takich dodatkowych to już nie.

Na czystym sp3 z automatu pobiera 170 aktualizacji, potem jeszcze kilkanaście. (tydzień temu robiłem to na wirtualu).

A niby jakich dodatkowych Ci brak ?

NetFramework, Media Player 11.

Mi automatcznie wyszukało 129 aktualizacji + 2 pierwsze = 131

NET Framework w wersji 1.1 - tylko patrz co te dziady proponują po kliknięciu, można się zdziwić czasem.

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=26

SP1 dla NET Framework w wersji 1.1

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/details.aspx?id=33

Media Player 11 - odmówi instalacji jeśli nie zrobi szczegółowej weryfikacji legalności systemu.

https://www.microsoft.com/pl-pl/download/windows-media-player-details.aspx?id=8163

Media Player 11 już zainstalowany. Ja do jednego programu potrzebuję NetFramework 2 to instalować Net… 1 czy od razu Net… 2?


Program Eset Smart Security 9 jeszcze mi wykrył aktualizacje zabezpieczeń i kilka innych i jak mam je zainstalować, skoro aktualizacje automatyczne włączone a nie chce mi szukać ani instalować?

dd4fbdf5c797dcbfgen.jpg

Ustaw sobie automatyczne aktualizacje na powiadamiaj, ale nie pobieraj, ani nie instaluj. To jest zaletą, bo załaduje, zainstaluje aktualizacje podczas używania komputera. Nienormalnie z automatu, to pobierze. Dopiero podczas ponownego uruchamiania kompa, zacznie na niebieskim ekranie pokazywać postęp instalowania aktualizacji. A przy tym ustawieniu na powiadamiaj, ale nie instaluj itd, wszystko pobierze się i zainstaluje - możesz widzieć na pulpicie. Pewnie, że na koniec poprosi o restart, żeby skonfigurować aktualizacje, ale przynajmniej szybko.

Frameworki które chcesz, WMP, które znasz - wszystko to znajdziesz na stronie windows update jako aktualizacje opcjonalne. Trzeba aktualizować do ie8 i pobrać aktualizacje - pakiet zabezpieczeń do ie8.

To wiemy, ale nawet niecałkowicie spolszczony slimbrowser portable ma w opcjach narzędzia - WU. Do tego ma wbudowane blokowanie reklam i dość bezpiecznie pobierzesz wszystko, co Ci trzeba, czyli directx 9,29 redist, z prędkością 10 razy większą, niż w ie.

To jak by wcześniejsze opcje o których pisałeś nie pomogły (zaraz sprawdzę) to najlepszym krokiem jest zainstalowanie tej przeglądarki?

 

@edit: Tą przeglądarką w jaki sposób mam otworzyć Windows Update?

@edit 2: Aktualizacje się wykryły i je zainstalowałem i teraz się włącza normalnie WU. Jak sądzicie jakaś aktualizacja mogła być przyczyną, że się WU nie dało zainstalować aktualizacji?

Po wybraniu języka, to w menu narzędzia znajdziesz poniżej opcji slimbrowser i opcji internetowych. Znajdziesz.

To stary screen z DP pod programem z mojego postu:

http://prnt.sc/2na52h

 

@Assassin Z Gothica****: Koniecznie użyj Internet Explorera i otwórz w nim stronę http://www.update.microsoft.com/microsoftupdate/v6/default.aspx

Możesz  też użyć programu WSUS, tylko przeczytaj uwagę (pobierz starszą wersję 9.2.1 z poziomu linków bezpośrednich).

Zawsze do aktualizacji używałem IE, tylko tym razem wyskoczyło, że już IE nie jest wspierane przez MS i nie dało się pobrać ŻADNEJ aktualizacji przez IE. Na automatycznych aktualizacjach wyszukiwało kilka (m.in był IE8) i zainstalowałem. Włączyłem i skonfigurowałem IE 8 i pisało, że wsparcie się skończyło. Potem jak by internet włączony doszukało jeszcze aktualizacji i dopiero po tym podejściu IE normalnie wyszukiwało aktualizacja, widocznie brakowało jakiejś aktualizacji :slight_smile:

OSTRZEŻENIE - PŁATNY LINK ! 25ZŁ !

 

Paczka robiona przez WSUS jest na datę 2014, dodatkowo w wersji full ma 2Gb. ZA DARMO !

 

 

 A sorry - rzeczywiście nie zauważyłem że:

 Kiedyś pobierałem tam za darmo - jeszcze w czasach kiedy XP był wspierany.

Za to WinsSPatcher - za free np.

Nie ma potrzeby, żeby używać wsus offline. Aktualizacje XP wchodzą i instalują się w ok półtora godziny. I wcale serwery MS nie są przeciążone dla XP. U mnie na XP w styczniu wszystkie aktualizacje poszły piorunem, ok 145. To w windowsach wyższych jest jakieś wbudowane sprawdzanie, skanowanie każdej z osobno poprawki i dlatego tam muli niemiłosiernie. No ale - jest moda na narzekanie, że serwery MS są zapchane. Na XP wybierając instalację po 10 aktualizacji, to idzie w kilka minut. Tylko trzeba sobie radzić…

Raczej poszło o to, że IE8 bez łat nie pozwoli pobierać a nawet wejść na stronę update. Więc po co się bujać z szukaniem patche czy czekaniem aż samo się zapoda. Łatwiej odpalić WSUS. Raz pobierasz, na płytkę i niema problemu w przyszłości.

Nawet jak ktoś ubije totalnie XP w ciągu miesiąca to już ma gotowca, bez potrzeby pobierania. A ma to spore znaczenie gdy mamy XP bez żadnych SP.

 

Następnym razem spróbuję przez przeglądarkę slimbrowser.

 


A co do WSUS to jak zrobię obraz *iso z aktualizacjami to po formacie zamontuję obraz lub wypakuje i jak przebiega instalacja? Jest jeden plik *exe czy każdą aktualizację muszę pojedynczo instalować?

Domyślnie jest instalator który robi to za Ciebie, ale można też z łapy robić pojedyncze sztuki.