W jaki sposób mieć komputer z 2 procesorami?

Witam.

W najbliższym czasie chciałbym sprawić sobie nowy komputer. Chcę samemu kupić części na allegro i samemu sobie złożyć go. Mam pytanie co do procesora, a dokładniej do 2 procesorów. Z tego co rozumie to gdy kupię płytę główną http://allegro.pl/item166519193.html i do tego 2 identyczne procesory np: http://allegro.pl/item166895603.html to wszytko będzie mi poprawnie chodzić. Mam rację czy nie? Potem tylko pamięć RAM 1GB i jakaś grafika i wszytko złożyć (dysk twardy i cd-rom wezmę ze starego komputera). Proszę o pomoc gdyż w sprawach bebechów komputera jestem bardzo słaby.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

nie niebedzie :wink:

jabys czytal dokladnie, tobys wiedzial ze ta plyta obsluguje procesory klasy PIII i celeronki na Socket 370 wiec ten procek ktory pokazales niepodejdzie za chiny :wink:

pozatym… naco ci plyta 2 procesorowa i to na tak starym zlaczu i obslugujaca sdram`y :?

takie cos to raczej na serwer a nie kompa domowego ;}

p.s.

jak cos to pisz :smiley:

Napisz ile masz na części.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Napisz ile masz kasy i jaki masz zasilacz zamiar kupować bo ten ze starego na 99% będzie zły.

Celofan… SYF jakich mało. Bierz jakiegoś AMD ZOBACZ TEMAT

Więc moje pytanie tyczy się co należy wykonać aby mieć komputer z dwoma procesorami? No co do pieniędzy to max 1500zł ale już z grafiką i RAM, czyli na procesory i płytę główną max 1000zł. To jakie proponujecie części aby mieć 2 procesory. Proszę o podanie linków z allegro. Wentylator kupię nowy wraz z obudową. Jeżeli koszt za same procesory i płytę główną wyniesie powyżej 1000zł to prosiłbym o podanie linka z najlepszym procesorem i jaki jest obecnie na rynku aby koszt był max 1000zł. Zależy mi na tym aby komputer był bardzo szybki i jego cena nie była aż taka duża.

asus p5ne

c2d e4300

Te dwa warunki są nie do pogodzenia.Najlepszy na rynku do tysiaka nie ma szans :mrgreen: Może że chodzi Ci o to żebyśmy podali najlepszy procek w tej cenie powiem tak masz kase na średni procek i tanią płyte główną.

procek http://sklep.komputronik.pl/Procesory/I … ,id,30512/

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … ,id,33687/

Wychodzi coś około 1200 zł więc masz za mało kasy na bardzo wydajny komp jak piszesz jakby to było 1500 zł za sam procek i płyte to ok ale na wszystko to za mało.

Takie rzeczy tylko w Erze :mrgreen:

Nie ma sensu się pchać w dwa procesory są przecież procki dwu rdzeniowe.Do czego będziesz używał tego komputera? Ważne jest do jakiego celu go będziesz używał napisz.Bo rozumiem że chcesz zrobić work station.

2 rdzenie za wszelką cenę? żeby mieć, do grobu ich nie zabierzesz.

Jaki masz zasilacz?

1 GB ramu szybki procesor, słaba karta to bezsens.

Abit KN9 nForce 4 Ultra 250 zł

AMD X2 3800+ 400 zł

2x 1GB Goodram 667 Mhz 500 zł

Galaxy Zalman 7600GS 256 DdR3 1.2ns 440 zł

Amacrox Warrior 400W 170 zł

ceny pcprojekt, znak.pl, zenfist.pl, morele.net

Chcę mieć bardzo dobry i wydajny komputer. Czyli 2 procesory idą w odstawkę. Proszę o radę jaki kupić zestaw procesor i płyta główna w cenie do maksimum 800zł Komputer ma być szybki. Chcę aby po otworzeniu np z 10 programów nie zacinał się i chodził tak jak by nie było żadnego. Chcę aby film który ma 700mb konwertował się nie 3h tylko 1h. Nie zależy mi na grafice gdyż w gry grać nie będę. Proszę o pomoc gdyż kilku moich znajomych ma nowe komputery z dobrymi procesorami, a chodzą trochę lepiej od mojego 6 letniego. Chcę także aby była obsługa Open GL o ile się nie mylę to zależy to od grafiki. Miałem kilka dni linuxa i chciałem zagrać w Tibe lecz nie dało się gdyż strasznie się cięła bo pracuje ona na Open GL. Mam jeszcze jedno pytanie co do procesora. Większość procesorów jest 64bitowa i moje pytanie tyczy jak jest z programami na 64bitowy procek? Czy np Windows Xp pójdzie na takim? Programy typu Winamp, Skype bedą działać? Czy idzie kupić jeszcze procesory 32bitowe i czym to sie tak naprawdę różni?

Jak masz proc 64-bitowy to możesz zainstalowąć Winde 32 lub 64 bitową

Czyli na 64bitowe chodzą wszystkie programy 32 i 64 tak? A czym sie rózni 64 od 32?

64 bitowy system jest wydajniejszy, ale chodzi na nim mniej programów.

Na procku 64 bitowym można zainstalować oba, a na 32 bitowym tylko 32 bitowy :slight_smile:

AMD X2 3800+ jest procesorem dwurdzeniowym. Na Core 2 Duo chyba nie starczy, Abit IL9 Pro, Gigabyte S3, Biostar Tforce (płyty na chipsetach Intel 945P) ~300 zł, najtańszy Core 2 Duo E4300 ~620 zł pcprojekt.pl, proline.pl.

Grafikę np GF 7300GT Galaxy Zalman 128 Mb DDR3 ~300 zł.

Zasilacz Amacrox 400W 170 zł.

2z1 GB 667 Mhz pamięci np Goodram, Twinmos, Kingston ~500 zł.