W jaki sposób mieć komputer z 2 procesorami?

(Djtot) #1

Witam.

W najbliższym czasie chciałbym sprawić sobie nowy komputer. Chcę samemu kupić części na allegro i samemu sobie złożyć go. Mam pytanie co do procesora, a dokładniej do 2 procesorów. Z tego co rozumie to gdy kupię płytę główną http://allegro.pl/item166519193.html i do tego 2 identyczne procesory np: http://allegro.pl/item166895603.html to wszytko będzie mi poprawnie chodzić. Mam rację czy nie? Potem tylko pamięć RAM 1GB i jakaś grafika i wszytko złożyć (dysk twardy i cd-rom wezmę ze starego komputera). Proszę o pomoc gdyż w sprawach bebechów komputera jestem bardzo słaby.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

(Juniorek) #2

nie niebedzie :wink:

jabys czytal dokladnie, tobys wiedzial ze ta plyta obsluguje procesory klasy PIII i celeronki na Socket 370 wiec ten procek ktory pokazales niepodejdzie za chiny :wink:

pozatym... naco ci plyta 2 procesorowa i to na tak starym zlaczu i obslugujaca sdram`y :?

takie cos to raczej na serwer a nie kompa domowego ;}

p.s.

jak cos to pisz :smiley:

(Michal Kolatek) #3

Napisz ile masz na części.

(JNJN) #4

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(Tomekjakubik) #5

Napisz ile masz kasy i jaki masz zasilacz zamiar kupować bo ten ze starego na 99% będzie zły.

(Meason) #6

Celofan.. SYF jakich mało. Bierz jakiegoś AMD ZOBACZ TEMAT

(Djtot) #7

Więc moje pytanie tyczy się co należy wykonać aby mieć komputer z dwoma procesorami? No co do pieniędzy to max 1500zł ale już z grafiką i RAM, czyli na procesory i płytę główną max 1000zł. To jakie proponujecie części aby mieć 2 procesory. Proszę o podanie linków z allegro. Wentylator kupię nowy wraz z obudową. Jeżeli koszt za same procesory i płytę główną wyniesie powyżej 1000zł to prosiłbym o podanie linka z najlepszym procesorem i jaki jest obecnie na rynku aby koszt był max 1000zł. Zależy mi na tym aby komputer był bardzo szybki i jego cena nie była aż taka duża.

(Meason) #8

asus p5ne

c2d e4300

(Arcin11) #9

Te dwa warunki są nie do pogodzenia.Najlepszy na rynku do tysiaka nie ma szans :mrgreen: Może że chodzi Ci o to żebyśmy podali najlepszy procek w tej cenie powiem tak masz kase na średni procek i tanią płyte główną.

procek http://sklep.komputronik.pl/Procesory/I ... ,id,30512/

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... ,id,33687/

Wychodzi coś około 1200 zł więc masz za mało kasy na bardzo wydajny komp jak piszesz jakby to było 1500 zł za sam procek i płyte to ok ale na wszystko to za mało.

Takie rzeczy tylko w Erze :mrgreen:

Nie ma sensu się pchać w dwa procesory są przecież procki dwu rdzeniowe.Do czego będziesz używał tego komputera? Ważne jest do jakiego celu go będziesz używał napisz.Bo rozumiem że chcesz zrobić work station.

(Michal Kolatek) #10

2 rdzenie za wszelką cenę? żeby mieć, do grobu ich nie zabierzesz.

Jaki masz zasilacz?

1 GB ramu szybki procesor, słaba karta to bezsens.

Abit KN9 nForce 4 Ultra 250 zł

AMD X2 3800+ 400 zł

2x 1GB Goodram 667 Mhz 500 zł

Galaxy Zalman 7600GS 256 DdR3 1.2ns 440 zł

Amacrox Warrior 400W 170 zł

ceny pcprojekt, znak.pl, zenfist.pl, morele.net

(Djtot) #11

Chcę mieć bardzo dobry i wydajny komputer. Czyli 2 procesory idą w odstawkę. Proszę o radę jaki kupić zestaw procesor i płyta główna w cenie do maksimum 800zł Komputer ma być szybki. Chcę aby po otworzeniu np z 10 programów nie zacinał się i chodził tak jak by nie było żadnego. Chcę aby film który ma 700mb konwertował się nie 3h tylko 1h. Nie zależy mi na grafice gdyż w gry grać nie będę. Proszę o pomoc gdyż kilku moich znajomych ma nowe komputery z dobrymi procesorami, a chodzą trochę lepiej od mojego 6 letniego. Chcę także aby była obsługa Open GL o ile się nie mylę to zależy to od grafiki. Miałem kilka dni linuxa i chciałem zagrać w Tibe lecz nie dało się gdyż strasznie się cięła bo pracuje ona na Open GL. Mam jeszcze jedno pytanie co do procesora. Większość procesorów jest 64bitowa i moje pytanie tyczy jak jest z programami na 64bitowy procek? Czy np Windows Xp pójdzie na takim? Programy typu Winamp, Skype bedą działać? Czy idzie kupić jeszcze procesory 32bitowe i czym to sie tak naprawdę różni?

(Meason) #12

Jak masz proc 64-bitowy to możesz zainstalowąć Winde 32 lub 64 bitową

(Djtot) #13

Czyli na 64bitowe chodzą wszystkie programy 32 i 64 tak? A czym sie rózni 64 od 32?

(Meason) #14

64 bitowy system jest wydajniejszy, ale chodzi na nim mniej programów.

Na procku 64 bitowym można zainstalować oba, a na 32 bitowym tylko 32 bitowy :slight_smile:

(Michal Kolatek) #15

AMD X2 3800+ jest procesorem dwurdzeniowym. Na Core 2 Duo chyba nie starczy, Abit IL9 Pro, Gigabyte S3, Biostar Tforce (płyty na chipsetach Intel 945P) ~300 zł, najtańszy Core 2 Duo E4300 ~620 zł pcprojekt.pl, proline.pl.

Grafikę np GF 7300GT Galaxy Zalman 128 Mb DDR3 ~300 zł.

Zasilacz Amacrox 400W 170 zł.

2z1 GB 667 Mhz pamięci np Goodram, Twinmos, Kingston ~500 zł.