W jaki sposób mogę zrobić takie malunki?

Nie ogarniam czasami tego forum,mimo tego że regulamin czytałem.Mam nadzieję że ten temat nie pójdzie ponownie do śmietnika i wszystko jest w tytule i w dziale jak być powinno.Do rzeczy.

Chciałbym się czymś zająć w wolnych chwilach na kompie,lubię i potrafię dobrze malować (w normalnym życiu),mam dobre poczucie humoru i chciałbym sporządzać różne historyjki,śmieszne gagi z życia wzięte,fraszki, i to na komputerze w domu, coś właśnie jak u nas na vortalu w dziale ‘po godzinach’ linki:

http://www.dobreprogramy.pl/ImageProxy. … ht=550&W=0

http://www.dobreprogramy.pl/ImageProxy. … ht=550&W=0

jakiego programu użyć do tego? z którego działu u nas na vortalu wybiorę odpowiedni program? bo tam są jakieś programy do malowania,tworzenie grafiki rastrowej itp,a ja nie wiem jak fachowo takie prace pod jaki dział można zaliczyć. Najlepiej żeby program trudny nie był i przyjazny na początek,może jakieś poradniki znajdę w internecie jak sporządzać takie malunki?

Lub też coś takiego http://mechanical-penguin.deviantart.co … -153556647

http://www.dobreprogramy.pl/Programy-do … s,146.html

Przyda się najtańszy tablet graficzny ~300 PLN.

Ewentualnie namalować na kartce papieru i zeskanować. Następnie skan wygładzić w programie do obróbki bitmap.

http://allegro.pl/item907918192_tablet_ … mocja.html ten da rade? I który program da mi podobne wyniki do tych linków które podałem? ażeby to wyglądało jakoś w miarę zaawansowanie a nie jak w paincie :smiley:

lepiej już dołożyć te 100, 150 zeta do wacoma bamboo.

co do programów, to z darmowych Gimp, Paint Net, ArtRage

do wektorów Inkscape

jak płatny, to najlepiej Photoshop (jak cię stać na wydatek w granicach 2/3k) -choć wtedy nie brał byś najtańszego tabletu :stuck_out_tongue:

-z tańszych np.Paint Shop Pro

Tak całkiem serio, to kwestia chęci i umiejętności - program jest tylko narzędziem. Nawet najdroższy i najbardziej wypasiony program sam za ciebie niczego nie namaluje. A zdolniacha i paintem zaskoczy :wink:

Bo tabletu np. Bamboo dają płytkę z ArtRage. Na początek wystarczy.