W jaki sposób można zmiejszyć rozmiar zdjęcia?

Witam. Zastanawiam się od dawna, czy można zmniejszyć rozmiar zdjęcia, które jest w formacie JPEG :?: Jeśli można, to czy ktoś może podać mi sposób :?:

zmniejszyć jego jakość

daaaaaaaaawno tego nie robiłem

najprościej zrobisz to w Irfan View

Można zmniejszyć rozdzielczość, lub ewentualnie zwiększyć stopień kompresji , do tego dobrym programem jest Photoshop.

pozdrawiam :smiley:

Można skorzystać z darmowego programu FastStone Image Viewer 2.9:

Link do pobrania programu:

http://www.faststone.org/DN/FSViewerSetup29.zip

A tak w ogóle to temat powinien być w dziale grafika.

mając na myśli rozmiar, masz na myśli zmniejszenie ilości pikseli na szerokości (wysokości) zdjęcia, czy zmniejszenie ilości zajmowanego przez zdjęcie miejsca na dysku?

jedno i drugie uzyskasz programem IrfanView

w celu zmniejszenia rozmiarów boków po otwarciu zdjęcia wciskasz Ctrl+R i wybierasz nowy rozmiar, w celu zmniejszenia fizycznego rozmiaru na HDD otwierasz zdjęcie naciskasz S wybierasz zapisywanie jako jpeg i zmniejszasz jakość na suwaku po lewej stronie

zmniejszenie rozmiarów boków automatycznie doprowadzi do zmniejszenia fizycznych rozmiarów pliku na HDD

Złączono Posty : 21.01.2007 (Nie) 17:48

akurat photoshop jest do tego złym programem :wink:

porównaj rozmiary plików zapisywanych przez PS i IV, różnicy na jakości niewprawne oko nie widzi, a rozmiary plików się różnią znacznie

A czy da się to zrobić w Windowsowskim Paint-cie :?: Ps. Przepraszam, że w złym dziale to umieściłem - prosze moderatora o przeniesienie.

w paint nie jest dobry, jpegi zapisywane w nim tracą dramatycznie na jakości

IrfanView mozna zmienic rozmiar (rozdzielczosc) a takze format duzo daje i jest nie zawodny