W jaki sposób odbywa się czytanie danych w programach Visual Basic for Aplications

(Paweli767) #1

Witam serdecznie. 

Mam kilka teoretycznych pytań, na które potrzebuję uzyskać odpowiedź. Nie doszukałem się ich w internecie, więc proszę o pomoc. 

1. W jaki sposób odbywa się czytanie danych w programach VBA?

1. W jaki sposób odbywa się wpisywanie danych do arkusza przez procedury VBA? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam. 

Areh napisał: 

Dostałem kilkanaście zagadnień do opracowania i nauczenia na ćwiczenia, a na rzeczonych lekcjach/ wykładach nie było o tym wzmianki. Chyba po to jest forum żeby pomóc komuś w potrzebie. Gdybym miał inną możliwość dowiedzenia się o tym to bym nie zakładał tematu. 

(Javapraca) #2

Komunikacja VBA z arkuszem Excela:

http://www.mielk.pl/pl/kursy/kurs_vba/kurs_02_komunikacja_z_arkuszem.php

(Pablo_Wawa) #3

Imilek12:

Nie mów, że nie potrafisz skorzystać z wyszukiwarki internetowej? Załamujesz mnie.

Poza tym:

ad 1 - o jakim czytaniu mówisz - czy odczyt danych z komórek arkusza, czy odczyt danych z pliku (tekstowego) a może źródła ODBC?

ad 2 - podobnie jak w pkt. 1

Link podany przez Konradzinskiego powinien Ci wiele dać.

(Paweli767) #4

Dziękuję za odpowiedź. To jest przepisane pytanie z kartki z zagadnieniami do opracowania. Sam nie wiem o jakie czytanie chodzi, bo mam to opracować. 

Dziękuję za link. Rzeczywiście pomogło. Nie wiem czy dobrze to wszystko rozumiem, ale musi to wystarczyć.

Serdecznie pozdrawiam. 

(Pablo_Wawa) #5

Za moich czasów, jak trzeba było odrobić pracę domową, to człowiek się nie musiał zastanawiać, czego ona dotyczy, bo będąc obecnym na lekcji miał o temacie jakieś pojęcie. Teraz jest inaczej?