W jaki sposób odbywa się czytanie danych w programach Visual Basic for Aplications

Witam serdecznie. 

Mam kilka teoretycznych pytań, na które potrzebuję uzyskać odpowiedź. Nie doszukałem się ich w internecie, więc proszę o pomoc. 

1. W jaki sposób odbywa się czytanie danych w programach VBA?

  1. W jaki sposób odbywa się wpisywanie danych do arkusza przez procedury VBA? 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i serdecznie pozdrawiam. 

 

Areh napisał: 

 

Dostałem kilkanaście zagadnień do opracowania i nauczenia na ćwiczenia, a na rzeczonych lekcjach/ wykładach nie było o tym wzmianki. Chyba po to jest forum żeby pomóc komuś w potrzebie. Gdybym miał inną możliwość dowiedzenia się o tym to bym nie zakładał tematu. 

Komunikacja VBA z arkuszem Excela:

http://www.mielk.pl/pl/kursy/kurs_vba/kurs_02_komunikacja_z_arkuszem.php

Imilek12:

Nie mów, że nie potrafisz skorzystać z wyszukiwarki internetowej? Załamujesz mnie.

Poza tym:

ad 1 - o jakim czytaniu mówisz - czy odczyt danych z komórek arkusza, czy odczyt danych z pliku (tekstowego) a może źródła ODBC?

ad 2 - podobnie jak w pkt. 1

 

Link podany przez Konradzinskiego powinien Ci wiele dać.

Dziękuję za odpowiedź. To jest przepisane pytanie z kartki z zagadnieniami do opracowania. Sam nie wiem o jakie czytanie chodzi, bo mam to opracować. 

Dziękuję za link. Rzeczywiście pomogło. Nie wiem czy dobrze to wszystko rozumiem, ale musi to wystarczyć.

Serdecznie pozdrawiam. 

Za moich czasów, jak trzeba było odrobić pracę domową, to człowiek się nie musiał zastanawiać, czego ona dotyczy, bo będąc obecnym na lekcji miał o temacie jakieś pojęcie. Teraz jest inaczej?