W jaki sposób podkręcić kartę graficzną?

Witam.

Chce podkręcić moją kartę graficzną GeForce 7300GT. Kiedyś to wszystko sprowadzało się do utworzenia odpowiedniego wpisu w rejestrze - “coolbits”, po tej czynności miałem odblokowane zegary z poziomu sterowników. Dawno tego nie robiłem, teraz coolbits nie działa a w sterownikach nie ma nic na temat OC.

Jak i czym podkręca się teraz?

Próbowałeś MSI Afterburner? Ew. jak masz sterownik nvidia , to ściagnij i zainstaluj to:

http://www.dobreprogramy.pl/NVIDIA-System-Tools,Program,Windows,18974.html

klik

Jakieś 2-3 godziny podkręcania zegarów w PowerStrip nie przyniosły żadnych nawet najmniejszych efektów. W rzeczy zegary wykręciłem na 720/860 MHz a nawet jednego FPS nie zyskałem w grze Dark Sector. Spróbuje tymi narzędziami.

Z kału złota nie zrobisz, ta gra jednak swoje wymagania ma (może nie jakieś super wygórowane ale jednak) a ty masz słabiutką kartę graficzną, w dodatku na tyle mało zaawansowaną technologicznie, że w zasadzie nie masz tam czego podkręcać, uzyskasz tak jedynie wzrost FPS w bardzo starych grach, nie w nowych. Miłego palenia sprzętu, może od razu sprzedaj tą kartę póki jeszcze działa i kup lepszą?

Tak też myślałem. Do nowego sprzętu jeszcze ponad miesiąc a chciałem pograć w jedną z moich ulubionych pozycji. Na laptopie z grafiką HD5650 osiągałem więcej :frowning:

Dodane 28.10.2012 (N) 20:47

Zobaczcie sami:

Czy to jest możliwe? może to jakieś błędy programowe? Inne programy tego typu pokazują to samo, w grach działa stabilnie.