W jaki sposob powstał ten vortal i kto go prowadzi?

Witam! chcialbym sie dowiedzieć (o ile można) w jaki sposob powstał ten vortal i ogolnie kto go prowadzi?? czy może jakaś grupka profesjonalistów komputerowych (mam na mysli ludzi z tytułem MVP itd.) czy może jest to jakas powazna firma która stworzyła ten vortal na potrzeby biznesu???

Franki z tym do Adminów czyli Lisek , Krogulec** , **Cebula z tego co wiem oni to założyli. Potem doszli następni :wink:

Teraz są redaktorzy i jeszcze Lazikar , najlepiej zapytaj któregoś z administratorów.

Większość dużych portali są robione przez kilku amatorów, którzy dążą do celu przez kilka lat tak samo było z dp.pl .

Ps. Pisząc amatorzy miałem na myśli osoby prywatne nie mające dużego doświadczenia w tak wielkich projektach.

I bez firmy Xenium Vortal też by nie istniał - ona jest sponsorem.

sponsorów trzeba mieć inaczej wszystko pada :slight_smile:

iGreq , nie tyle trzeba, co lepiej mieć, bo zysk z reklam na DP na pewno wystarcza na pokrycie kosztów serwera, nie mówiąc już o domenie. :slight_smile:

rss - jeśli nie wiesz, jak to działa dokładnie /ugólnianiasz, są np. różne rodzaje wymiany banerowej itd./, nie wypowiadaj się, wprowadzając w błąd. Proszę o nie domniemywanie.

Do Panów Akira i HarryPotter też to mówię.

Jeśli Admini zechcą, to zajmą jakieś stanowisko w tej sprawie publicznie.

A do Autora tematu kieruję link…

:arrow: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=5#ovortalu

Ehhh :wink: Długa historia :stuck_out_tongue:

Dopiero przyszedłem do domu, więc pozwólcie, że odpiszę później bo chciałbym coś zjeść :slight_smile: Z tego co widzę to Cebuli ani Liska nie ma jeszcze online, więc pewnie później dopiero któryś z nas coś skrobnie…

Krogulec to może daj.dajcie sobie czas do grudnia?

akurat na 4 urodziny , możecie napisać artykuł o “perypetiach” i skrywanych od lat tajemnicach (:P) vortalu.

boczi , wiem, na jakich zasadach (kasa itp) działają takie duże serwisy. :slight_smile: I ty, i ja wiemy, że reklama na serwisie mającym niemal 22,5 miliona odsłon miesięcznie, reklama nie kosztuje grosze. :slight_smile:

Inna sprawa, jakiego potężnego serwera (o łączu nie wspominając) potrzeba dla takiego giganta…

Powtórzę

Nie tylko pieniądze. Tyle powiem.

Z mojej strony EOT

:-({|=

a trzeba przyznać, że wszystko działa znakomicie. Tylko czasem są problemy

Takie był początki:

http://web.archive.org/web/200309092220 … ogramy.pl/

Całkiem zachęcająco to wtedy wyglądało :stuck_out_tongue:

Ehh wtedy to ja jeszcze w majty lałem, nie mówiąc o obsłudze kompa :mrgreen:

To chyba rzeczywiście dobry pomysł :wink: Spróbujemy coś takiego przygotować.

Odpowiadając częściowo na pierwszy post - w gronie redakcji i stałych współpracowników są i MVP i np. MCSE ale ze względu na wrodzoną skromność :stuck_out_tongue: jakoś specjalnie się z tym nie obnosimy :wink:

Tymczasowo temat zamykam :wink: