W jaki sposób pozbyć się "dysku" o nazwie "\\?\Volume..."?


#1

Cześć.

W oknie defragmentatora dysków, od jakiegoś czasu widnieje jakiś dysk który nie jest dostępny w "ten komputer" wraz z pozostałymi dyskami. Podejrzewam, że to właśnie ten dysk, o którym mowa, zżera mi też pamięć z dysku "c" od jakiegoś czasu. Inne programy do defragmentacji dysków, nie wyświetlają tego dysku, o którym mowa w temacie. Co to jest za dysk? Jak pozbyć się go bezpiecznie? 


(Bogdan_G) #2

Napęd sobie usuniesz, czy coś takiego. Defraggler to widzi, np u mnie stację dyskietek, jako dysk A, niedostępny. Taśmę odpiąłem, ale jest, jako dysk twardy. Widzi też napęd E.

Ultradefrag tego nie pokazuje, tylko partycje C i D. Chyba, że podepnę pendrive.

U Ciebie - może jaki ukryty dysk jest? W opcjach folderów / widok odznacz ukrywanie chronionych a zaznacz pokazywanie ukrytych. Dopiero, gdy wybierzesz z PPM właściwości, dopóty nie będziesz wiedzieć, co to takiego. Nie radzę pochopnie usuwać, a używaj tylko takiego defragmentatora, który nie czyta napędów jako dyski twarde. U Ciebie być może chodzi nawet o jakiś zainstalowany napęd wirtualny?


#3

Udało mi się sprawdzić, ile waży ten “dysk”. Jego waga wynosi 455MB. Nigdy nie miałem dostępnego tego dysku. Wczoraj poleciała czysta instalacja W8.1 więc nie wiem skąd ten dysk. Dyski przenośne, nic z tych rzeczy nie mam podpiętego pod kompa, jak i napędy wirtualne też nie mam. Do defragmentacji dysków ściągnąłem program, który nazywa się “Smart Defrag 4” i on nie pokazuje tego dysku, o którym mowa. Nie wiem co z tym fantem zrobić.


(Bogdan_G) #4

Po czystej instalacji, system win8.1 robi sobie ukrytą partycje odzyskiwania 450MB. Win10, robi takie dwie, bo jeszcze partycję systemową EFI 100MB. W necie pełno o tym. Ja bym fanta nie ruszał i na pewno z tym zajmowaniem RAMu, to wynika z innych przyczyn.


#5

No to już wszystko jasne. A od kiedy Windows 8.1 robi ukrytą partycję? Od początku mam W8.1 i ani razu nie widziałem tej ukrytej partycji, do wczorajszej czystej instalacji. Na necie poczytam o tej partycji odzyskiwania. Co do “zżerania” miejsca na dysku “C”. Mam zainstalowanych kilka programów, które nie ważą sporo i nic więcej, a zamiast mieć jak do tej pory prawie 80GB wolnej pamięci na dysku “C” to mam 71GB. Skanowałem dysk programami, w poszukiwaniu zbędnych plików i bez zmian. Próbuję dojść do tego jeszcze, co zżera pamięć na dysku systemowym. 


(Bogdan_G) #6

Sprawdź jeszcze zaplanowane zadania. A przy Firefoxie, to maintenance service kradnie nieładnie RAM, czy takie updatery, jak adobe flash playera, albo javy.


(kuba3351) #7

To jest dysk który jest widziany przez system ale nie ma przypisanej litery. Przechodząc do zarządzania dyskami możesz się dowiedzieć co to za dysk.  Wpisz diskmgmt.msc w cmd.


#8

@kuba3351 w dalszym ciągu nie wiem, co to za dysk http://zapodaj.net/4d123d8eb5f93.jpg.html Pod prawo klikiem myszy, mam tylko opcję “pomoc”. Updatery usuwam od samego początku, gdyż dla mnie to zbędne jest. W “harmonogramie zadań”, nie wiem czy są zaplanowane zadania, czy też nie. Jak to jest? http://zapodaj.net/71b8032a130e4.jpg.html


(Bogdan_G) #9

Maintenance service - miałem na mysli te od mozilli. Nie pomylić z systemowym. Masz 54 uruchomionych, to można prześledzić, ale 54, to i tak mało zadań. Najlepiej, to zrobić w autoruns save i plik autoruns.arn przesłać na jakiś hosting i tu zapodać linka, bo zgadywać, to sobie możemy.

Może być ten hosting? http://www.speedyshare.com/


#10

Może być ten hosting. W jaki sposób zapisać podgląd całych zadań? 


(Bogdan_G) #11

Ja nie o zadaniach. Pobierz autoruns. Uruchom jako admin. http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Program,Windows,13208.html

Gdy się lista wypełni, to klikniesz w menu file i potem w save. Będzie plik .arn w dokumentach. O to mi chodziło.

Co do zadań, to masz te uruchamiane zawsze przez system, od momentu załadowania systemu. A co się uruchamia i co może robić za balast, to właśnie pokaże autoruns.

U Ciebie, to możesz 54 razy poczytać w necie, a Tu są spece od autorunsa. Obalą każdą bzdurna encyklopedię.


(kuba3351) #12

Ten dysk jest partycją odzyskiwania systemu Windows i utworzyła się w czasie instalacji. Jest to jedyna partycja oprócz partycji EFI która nie ma żadnych opcji w zarządzaniu dyskami. Inne partycje powinny mieć więcej opcji.


(demisen) #13

Partycja utworzona przez instalator windowsa.


#14

Cześć.

Przesyłam plik .arn od Autoruns’a http://www.speedyshare.com/UkZsK/PAWEL-PC.arn


(IPSEN) #15

Uruchom autoruns jako administrator

Zakładka-Services- odznacz :LiveUpdateSvc , MBAMService , nvsvc , Stereo Service , TuneUp.UtilitiesSvc , WdNisSvc , WinDefend , WMPNetworkSvc

Zakładka-Scheduled taks-odznacz :Odznacz wszystko

Zakładka -Drivers-odznacz;MBAMProtector , MBAMWebAccessControl

Zakładka -Internet Explorer-Odznacz wszystko (jeżeli nie korzystasz z IE)

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi-Windows Search-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.

Uruchom ponownie komputer,jak coś nie będzie działać lub jakbyś coś potrzebował, zawsze można zaznaczyć.

 

 


#16

@IPSEN dzięki bardzo za pomoc. Bez problemu zastosowałem to, co podałeś. 


(IPSEN) #17

 Uruchom -Process Explorer–pokaż  okno procesów z programu, gdy laptop przymuli


#18

Proszę bardzo http://speedy.sh/rTdMx/svchost.exe.txt Akurat jestem w trakcie instalacji gry, która sporo waży, więc nie wiem, czy to ma wpływ na wynik, który podesłałem. 


(IPSEN) #19

Na chwilę obecną najbardziej obciąża procesor,zobacz po zainstalowaniu gry czy zniknie ten proces


#20

Po instalacji gry, nie znalazłem “setup.tmp”.