W jaki sposób skorzystam z połączenia AMD Ryzen z AMD Radeon 6700 XT?

W jaki sposób skorzystam z połączenia AMD Ryzen z AMD Radeon 6700 XT?

Czytałem o tym w necie ale nie rozumiem, nie gram w gry.

Czy poza większą wydajnością (czyli pewnie większym FPS) zyskamgdybym wsadził do procka Ryzen 3900x kartę graficzną AMD Radeon 6700 XT (już nie trzeba procków serii 5… by to zadziałało bo wyszły nowe BIOSy które umożliwiają zrobienie tego na 3-gen wraż z wyjściem nowych BIOSów do płyt głównych).
Czy np. taka maszyna wirtualna siedząca w ramdisku będzie szybciej chodzić od tego? Czy Ram będzie szybszy, czy procesor będzie szybszy?

Ad.1 - nie
Ad.2 - nie

Uprzejmie dziękuję Koledze za odpowiedź.

Czy dobrze rozumiem że skoro jest nie i nie to nie skożystam w ogóle na tym ani ram ani procek nie będzie szybszy?

Po drugie właściwie co daje graczom to połączenie?

PCIE Resizable BAR może dać niewielki wzrost wydajności w grach.
Działanie funkcji zależy od posiadania kompatybilnej karty oraz płyty głównej i procesora.

Więcej informacji: https://www.gigabyte.com/WebPage/785/NVIDIA_resizable_bar.html

nvidia i AMD Ryzen? Błąd kolego… co prawda oni chca zrobic to samo ale mmie interesuje oryginal czyli AMD Ryzen polaczony z AMD Radeonem 6700 XT i tego skutki

Nie błąd tylko mój świadomy wybór.

PCIE Resizable BAR działa też na kartach AMD, chyba pierwsi wprowadzili tą funkcję na szerszą skalę wraz z premierą serii 6xxx.

Tak, AMD bylo pierwsze, teraz nvidia i Intel chca to skopiowac. A w tym linku jest to wyjasnione? I jesli to byl twój świadomy wybór to przyjmij moje najszczerszew przeprosiny i zapraszzam Cię do odwiedzenia kazdego mojego wątku w dxziale Sprzer Co wybrać? Na pewno mi pomozesz.

A może tak się trochę wysilić ? Poczytać ?
Generalnie sam pomysł nie jest nowy - i w wielkim skrócie polega na umożliwieniu jednostce CPU dostępu do pamięci VRAM jako całości a nie blokom po xxx MB. Dzięki temu silniki graficzne gier są w stanie np. załadować odpowiednio większe bloki z teksturami bez fragmentacji, co teoretycznie (a czasem i praktycznie) powinno powodować przyrost wydajności w grze.

Czytałem ale nie rozumiałęm tego, Ty napisałeś to znacznie lepiej za co Ci dziękuję!