W jaki sposób sprawdzić oryginalność systemu?

Witam.Kupiłam niedawno sprzęt poleasingowy -laptop z zainstalowanym win 7 pro,32 bit.Service Pack 1.

Na pierwszy rzut oka wszystko w systemie wyglada normalnie,tapeta itd.,ale w czasach aktywatorów i podrabianych naklejek nic nie jest pewne.

 

W Panelu sterowania w zakladce system jest info z kluczem i napis,ze system zostal aktywowany,jednak klucz,ktory się tam znajduje rózni się od tego z naklejki.

 

Sprawdzalam klucz programem KeyFinder i pokazuje mi ten wystepujący na nalepce.

Jest również wzmianka “Installed from ‘OEM’ media.”

 

Nalepka: DELL Windows 7 Pro OA  (Dell właśnie mam).

 

Dostałam paragon a4,na ktorym oprócz zakupionego sprzętu jest wzmianka o systemie “win 7 pro”,ale nie ma nic o licencji.

Nie otrzymałam zadnego nosnika z systemem,ani nie odnalazłam Recovery.Widocznie sama muszę utworzyc.

 

Wolałabym wiedzieć,czy mogę bez obaw pobierac aktualizacje i ogólnie mieć świadomość tego,co posiadam.W interenecie opinie znacząco się różnią i cięzko jest mi samej uzyskac jednoznaczną odpowiedz.Pominęła bym z chęcią sprawdzanie poprzez stronę online i telefonicznie.

Identyfikator to nie klucz licencyjny.

W takim razie,jak sprawdzic klucz licencyjny?

Wygląda na to, że system jest ok. Panel sterowania nie jest dobrym źródłem informacji jeśli chodzi o klucz, tam jest identyfikator. Dużo lepsze są programy typu KeyFinder bo one wyciągają klucz z rejestru. O posiadaniu licencji  świadczy posiadanie naklejki z kluczem, ty ją masz więc możesz być spokojna. Jeśli chcesz potwierdzić autentyczność naklejki tu masz napisane jakie są jej cechy: http://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/antipiracy/Pages/COA_hologram.aspx