W jaki sposób ustawić statyczne IP dla jednego urządznia?

Możesz dać zrzut z tych właściwości?

Ten switch nie ma tu wpływu na adresację.

To nie ma żadnego znaczenia jaki to router, adres 10.x.x.x i 192.168.x.x to adresy prywatne, tzn., że można ich dowolnie używać do celów prywatnych, gdyż te adresy nie występują w internecie. Możesz sobie śmiało zmienić w nowym routerze adres 10.0.0.x na 192.168.1.x, jeśli na drukarce masz stare ustawienia protokołu TCP/IP, to może ruszy.

Widocznie drukarka nie może zapisać sobie nowych zmian. Można tę drukarkę zresetować do ustawień fabrycznych?

Skoro aplikacja widzi tę drukarkę z inną adresacją, może urządzenia są w różnych podsieciach? Jak łączysz się z tą drukarką używając tej aplikacji, przez sieć czy przez kabel, np. USB?

YUUUPI!!

Działa.

Spróbowałem tak jak pisałeś zmienić adres routera z 10.0.0.254 na 192.168.1.1 a IP dozwolone 192.188.2 do 192.168.200 i drukarce zostało tak jak poprzednio i tak jak wskazywał to jej program 192.168.1.201

Naprawdę jestem Ci wdzięczny za pomoc i cierpliwość jaką wykazałeś do laika i że się nie poddałeś.

Zrobiłeś naprawdę dobry uczynek :wink:

Pozdrawiam

A i Wesołych Świąt!!

Dla mnie to po prostu przyjemność i satysfakcja, że komuś udało się pomóc :wink:

Również życzę Wesołych Świąt!