W jaki sposób uzyskać dużą liczbę adresów ip


(Vbaumaudio) #1

Witam!
Interesuje mnie w jaki sposób mógłbym przełączać się między różnymi adresami ip. Powiedzmy, że chciałym co 5 minut mieć inny adres ip. To daje łącznie około 700 różnych ip dziennie. Kolejnego dnia nie muszą być inne, mogą być nawet dokładnie te same. Ważne, by w ciągu 1 dnia mieć różne adresy (w przypadku powtórzenia, zmiana na kolejny)

Pierwszy pomysł to internet mobilny. Kartę sim miałbym w routerze i co 5 minut mógłbym go restartować. Czy to dałoby mi nowy adres ip, czy trzeba wyciągnąć kartę SIM i włożyć ją ponownie?

Drugi pomysł , to internet typu neostrada. Za każdym połączeniem routera przydzielany mi jest osobny adres ip. 

Trzeci pomysł to używanie VPN. Tutaj niestety nie ma dużo serwerów z Polski, więc musiałbym posiłkować się tymi zagranicznymi, co skutkuje dużymi pingami

Czwarty pomysł to użycie proxy. Niestety jest to bardzo kosztowna opcja.

Pierwszy pomysł na ten moment wydaje mi się bardziej przystępny, ponieważ mam internet LTE w telefonie, jednak nie wiem, czy po dokupieniu routera ip będzie się resetowało w momencie restartowania.

Takie moje pytania zbiorcze:

1) Czy jest różnica pomiędzy prędkością internetu/pingami między:
-udostępnianiem internetu przez telefon (usb, lub po wifi)
-udostępnianiem internetu przez modem usb z kartą sim
-udostępnianiem internetu przez modem usb z kartą sim podłączony do routera
-udostępnianiem internetu przez router z modemem

Która z tych opcji jest najbardziej efektywna? Zależy mi głównie na niskim pingu i szybkim rozłączaniu.

2) Od czego zależy prędkość ponownego połączenia się z internetem w przypadku routerów? Od samej jakości routera, czy dostawcy internetu? Z tym mam złe wspomnienia, bo jak kilka lat temu używałem neostrady, to na ponowne połączenie czekałem 10-15 min (a restartować trzeba było nawet i 3 razy).

3) Jaka jest pula adresów ip przydzielana przy użyciu mobilnego/stacjonarnego internetu? Aktualnie w moim przypadku adres ip wygląda tak:
xx.yy.zBB.BBB

xx.yy są niezmienne
z wynosi 1 lub 2
BB.BBB te cyfry zawsze się zmieniają

W takim razie pula adresów ip jest ograniczona. Tylko jak bardzo? Po przetestowaniu na 1000 rozłączeń ip 150 adresów się powtórzyło. Nie jest to zły wynik, ale jak można go polepszyć? Im bardziej zurbanizowane miasto, tym większa pula adresów ip?

4) Czy w moim przypadku tak właściwie jedynym dobrym rozwiązaniem jest użycie internetu mobilnego/stacjonarnego ze zmiennym ip? Są może jakieś inne alternatywy?


(roobal) #2

W żadnym przypadku nie uzyskasz 700 adresów. Przy LTE najczęściej jest się za NATem, a IP jest stałe. Jeśli gdzieś masz publiczne zmienne IP, to pula adresów jest ogranicza i np. po 10 zmianach zaczną się powtarzać. Wynika to z tego chociażby, że ISP wykupują rozne bloki adresów. 

 

Jedyna opcja to chyba tylko VPN, ale czy osiągniesz 700, to wątpię.

 

Jak zamierzasz spamować albo pisać na forach lewe komentarze, to niestety tak łatwo nie będzie.  


(Vbaumaudio) #3

Jak pisałem, rozłączyłem 1000 razy transmisje danych w telefonie i uzyskałem ~850 różnych adresów ip. Interesuje mnie to, czy przy użyciu modemu usb, np. huawei e3372h po restarcie urządzenia uzyskuję nowe ip, czy nie.


(roobal) #4

To zależy od operatora. Jeśli masz zmienne IP, to tak.