W jaki sposób wejść do konsoli odzyskiwania?

Witam! Chciałbym wejść do konsoli odzyskiwania ale… po włozeniu płyty instalacyjnej win xp na ekranie pojawiają mi się te (chyba) 6 możliwości wyboru :frowning: czyli m.in instalacja win, sprawdzanie oryginalności itp.) wciskanie r nic nie pomogło. Chcę uruchomić ten tryb, ponieważ chcę sformatować c - ktoś pomoże? :slight_smile:

Przy tym pierwszym ekranie, gdzie masz do wyboru m.in. instalację systemu wybierasz:

Podstawowe pytanie: czy wkładasz płytę pod windowsem, czy bootujesz z płyty?

Jeśli bootujesz to powinieneś postąpić, tak jak kolega wyżej napisał.

wkładam płyte pod win (nie chce mi się grzebać i przestawiać napędu w bios-ie :slight_smile: - no chyba że będzie to konieczne :slight_smile:

To niestety będzie konieczne. :razz:

Czyli rozumiem, że po przestawieniu w bios-ie na 1st cd, po starcie z płytą instalacyją w momencie pojawienia się ekranu: instalator windows - zapraszamy - będę miał m.in opcje do wyboru: Aby naprawić istniejącą instalację system Windows XP przy pomocy Konsoli Odzyskiwania, naciśnij klawisz R?

Tak.

Tutaj masz pokazane jak wejść do konsoli.

szymon189 o to mi chodziło 8) Czyli będąc na etapie: do której instalacji systemu chcesz się zalogować mam wybrać tą partycję którą chcę sformatować?

Chodzi mi o format c z vistą

Wtedy masz wpisać 1 , a następnie ewentualne hasło dla konta administratora.

Dzięki wielkie wszystkim, którzy mieli chęci pomóc takiemu :mrgreen: jak ja :wink: Wszystko będzie wiadomo za ok 3-3,5 czy mi się udało :wink: