W jaki sposób wejść do konsoli odzyskiwania?


(stranger 004) #1

Witam! Chciałbym wejść do konsoli odzyskiwania ale... po włozeniu płyty instalacyjnej win xp na ekranie pojawiają mi się te (chyba) 6 możliwości wyboru :frowning: czyli m.in instalacja win, sprawdzanie oryginalności itp.) wciskanie r nic nie pomogło. Chcę uruchomić ten tryb, ponieważ chcę sformatować c - ktoś pomoże? :slight_smile:


(deFco247) #2

Przy tym pierwszym ekranie, gdzie masz do wyboru m.in. instalację systemu wybierasz:


(muchozol) #3

Podstawowe pytanie: czy wkładasz płytę pod windowsem, czy bootujesz z płyty?

Jeśli bootujesz to powinieneś postąpić, tak jak kolega wyżej napisał.


(stranger 004) #4

wkładam płyte pod win (nie chce mi się grzebać i przestawiać napędu w bios-ie :slight_smile: - no chyba że będzie to konieczne :slight_smile:


(deFco247) #5

To niestety będzie konieczne. :razz:


(stranger 004) #6

Czyli rozumiem, że po przestawieniu w bios-ie na 1st cd, po starcie z płytą instalacyją w momencie pojawienia się ekranu: instalator windows - zapraszamy - będę miał m.in opcje do wyboru: Aby naprawić istniejącą instalację system Windows XP przy pomocy Konsoli Odzyskiwania, naciśnij klawisz R?


(deFco247) #7

Tak.


(szymon189) #8

Tutaj masz pokazane jak wejść do konsoli.


(stranger 004) #9

szymon189 o to mi chodziło 8) Czyli będąc na etapie: do której instalacji systemu chcesz się zalogować mam wybrać tą partycję którą chcę sformatować?

Chodzi mi o format c z vistą


(deFco247) #10

Wtedy masz wpisać 1 , a następnie ewentualne hasło dla konta administratora.


(stranger 004) #11

Dzięki wielkie wszystkim, którzy mieli chęci pomóc takiemu :mrgreen: jak ja :wink: Wszystko będzie wiadomo za ok 3-3,5 czy mi się udało :wink: