W jaki sposób włączyć klasyczne menu?

(pawel500) #1

Witam
Mam windowsa 10 i niestety denerwuje mnie to, że nie mogę włączyć klasycznego menu.
Podaje przykład.

Jak widzicie w tym przypadku sekunda 8 wyskakuje okienko w trybie klasycznym.
Natomiast u mnie to samo okienko wygląda tak:
https://zapodaj.net/12c91ec8a0f1e.jpg.html
Jak widzicie 2 te same windowsy, różne menu.
Proszę o pomoc

(Domker) #2

Nie jestem ekspertem od Win10, ale to raczej wina innej, nowszej kompilacji systemu Windows 10, gdzie ustawienia są stopniowo ujednolicane, przenoszone do nowego panelu ustawień.

(pawel500) #3

Czyli ?? Ma ktoś rozwiązanie ???

(pablito24) #4

Czyli, że nie ma rozwiązania. Co ci przeszkadza ten wygląd? Chcesz mieć stary wygląd to cofaj się do starszej wersji systemu.

(j24) #5

Zainstaluj sobie Classic Shell i będziesz miał menu start jakie zechcesz

(JeyJey) #7

To film z premierowej kompilacji, więc nie ma tu nic dziwnego.

(maker3) #8

Autorowi nie chodzi o menu Start, tylko wygląd okna ustawień w stylu UWP, a nie Win98.
Classic Shell nic tu chyba nie zmieni.

(pawel500) #9

Jakieś sugestie? Chciałbym mieć klasyczne menu, które jak widzimy na filmie jest możliwe w przypadku windows 10. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to ustawić? Instalować classic shell czy nie ??

(Apostoł) #10

Rozumiem, że chodzi Ci o wygląd okna. W takim wypadku przyzwyczajaj się do zmian, bo nowoczesny wygląd będzie w coraz większej ilości miejsc. Jak Ci to nie pasuje to wróć do Win7, choć odradzam taki manewr, bo prędzej czy później czeka Cię Win10.

(daras28-82) #11

Cofnij się do stanu z przed ostatniej dużej aktualizacji.
To nie są dwa te same systemy, ten na filmiku jest stary, twój najwyraźniej jest aktualny.